Kodėl vėluoja mėnesinės?

Kodėl vėluoja mėnesinės?

Kiekvienos moters „laikrodukas“ yra individualus – paprastai jų menstruacijų ciklas gali svyruoti nuo 21 iki 35 dienų, tačiau pasitaiko, kad mėnesinės vėluoja dieną arba dvi, arba prasideda pora dienų anksčiau. Tai – taip pat normalu. O štai jeigu mėnesinės vėluoja 5 dienas ir daugiau, galima sakyti, kad jos užsilaiko. Taip dažniausiai reiškia nėštumą, bet tikrai nebūtinai – pasitaiko, kad laikas bėga, mėnesinės neprasideda, o nėštumo testas neigiamas, arba tiesiog žinoma, kad nei teoriškai, nei praktiškai moteris pastoti negalėjo. Kokios gali būti vėluojančių mėnesinių priežastys?
 
Nėštumas. Dažniausia vėluojančių mėnesinių priežastis. Moteris gali tapti jautresnė kvapams, ji pastebi, kad pieno liaukos tapo skausmingesnės. Mėnesinių gali nebūti net ir tuo atveju, jeigu nėštumas – negimdinis. Tai – gana pavojinga būsena, kelianti grėsmę moters gyvybei. Ankstyvuoju tokio nėštumo laikotarpiu požymiai niekuo nesiskiria nuo įprasto (nėštumo testas arba neigiamas, arba neaiškus). Galutinė diagnozė būna aiški tik po tyrimo ultragarsu ir gydytojo apžiūros.
 
Stresas. Tai vienas didžiausių žmogaus organizmo priešų. Kartais užtenka net ir nedidelės stresinės situacijos, ir dalis smegenų žievės, atsakanti už menstruacijas, kuriam laikui tampa neaktyvi. Priklausomai nuo streso lygio menstruacijos gali daugiau ar mažiau vėluoti.
 
Ovuliacijos anomalijos. Mėnesinės gali vėluoti dėl ūmaus uždegimo, stipraus streso, ovuliacijos nebuvimo arba vėlyvos ovuliacijos. Pavyzdžiui, jeigu moteris vartoja hormoninius preparatus, ovuliacija gali vėluoti 10-15 dienų.
 
Vaistai. Kartais mėnesinių vėlavimo priežastimi tampa vaistai. Dažniausiai tai – kontraceptikų vartojimas, arba staigus jų vartojimo nutraukimas ciklo metu.

2 psl. »

Komentarai (20)

Atas 2019-01-15 18:05
Aš jau nebe sergu du mėn kas tai .arba kas antrą?
Renata 2018-08-07 19:18
Sveiki man 30. Ir menesines veluoja 6dienos. Gydytojei sako viskas gerai. O testai neigiami. Kas tada tai?
Baisu... 2018-06-02 16:47
Sveiki, man 18 metų, ir aš nežinau kas man yra... taip baisu... as nesergu menesinemis jau 6men, ir bega iš makšties toks rudas skistis, patarkit gal yra kokiu ar vaistu ar kažko, o pas ginekologe buvau kai man buvo 15 metu, nes pries tai yra buvo neregulerios, ir nežinau ka daryt, baigiu išprotet.... nei skauda nei ka, tik labai baisu... ginekologe sake tai tesisiasi maždaug 5 metus, nu bet nesąmonė kažkokia...
Pasimetus 2018-04-03 18:30
Sveiki. Po nestumo praejo jau 2 metai. Susirgau po pusnecio, nuo to laiko jos man nereguliarios. Ciklas 14-65 dienos. Tad galima sakyt, kad sergu arba kas dvi savaites arba kas du-tris menesius. Kartais normalios, kartais negaliu iseit net is namu. Kokios gali buti priezastys?
Adele 2018-03-07 17:52
Sveiki kas gali buti jei veluoja menesines vasario 5 pradejau o kovo menesio dar nesergu kas gali buti gal zinot
Anonimas 2018-02-23 17:52
Sveikos :) man yra 17 metu. Mane kankina isskyros ir nemalonus kvapas ir per menesines ir po ju (nuolatos), nezmoniskai skauda pries menesines papilve kad net vaistai nepadeda, negaliu slapintis, ryte negaliu atsirazyt nugaros nes skauda papilve. O dabar man 6 dienos kaip veluoja menesines, bet nestumo testas neigiamas net nezinau ka daryt ar cia sutapimas ar cia kazkas rimto? Pas ginekologa dar neesu buvusi nes truputi per mazai ryzto ir drasos turiu kad ten nueiciau
Jaunutė 2018-01-13 19:45
Sveiki.Man yra 15metų.Vėluoja mėnesinės,skauda pilvo apačia,bėga baltos tirštos išskyros,nuo kuriu eina nemalonus kvapas,niežti makštį,išbėre veida.Kas galėtu būti? Lytinis aktas buvo prieš savaite su puse,su apsauga.
Vilma 2017-09-26 19:38
Sveiki norejau paklausti rugpjucio menesi sirgau du kartus viena karta rugpjucio 4 o kita karta rugpjucio 25 o si menesi dar nekarto nesirgau kas gali buti?
Vitaute 2017-09-16 16:07
Sveiki. Esu pries 4menesius susilaukusi vaikelio. Menesines buvo reguliarios dabar veluoja 5dienos. Pasidariau nestumo testa rodo neigiama. Su vyru milejomes pries kokias 5 ar 6 savaites,kaip ir negalejo buti.skauda nugara ir krutys jautresnes,ar tai stresas ar as vel laukiuosi? Negaliu ismesti is galvos.
viktorija 2017-04-24 13:12
Man menesines buvo kovo 15prasidejo o baiges kovo 19 diena plyso savaite anksciau kandonas kaip pasimylejau su vaikinu ir isgeriaus dvi kontraceptines tabletes o dar balnadzio 24diena ir dar nesergu menesinem ar galeciau buti nescia ?

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas