Kodėl vėluoja mėnesinės?

Kodėl vėluoja mėnesinės?

Kiekvienos moters „laikrodukas“ yra individualus – paprastai jų menstruacijų ciklas gali svyruoti nuo 21 iki 35 dienų, tačiau pasitaiko, kad mėnesinės vėluoja dieną arba dvi, arba prasideda pora dienų anksčiau. Tai – taip pat normalu. O štai jeigu mėnesinės vėluoja 5 dienas ir daugiau, galima sakyti, kad jos užsilaiko. Taip dažniausiai reiškia nėštumą, bet tikrai nebūtinai – pasitaiko, kad laikas bėga, mėnesinės neprasideda, o nėštumo testas neigiamas, arba tiesiog žinoma, kad nei teoriškai, nei praktiškai moteris pastoti negalėjo. Kokios gali būti vėluojančių mėnesinių priežastys?
 
Nėštumas. Dažniausia vėluojančių mėnesinių priežastis. Moteris gali tapti jautresnė kvapams, ji pastebi, kad pieno liaukos tapo skausmingesnės. Mėnesinių gali nebūti net ir tuo atveju, jeigu nėštumas – negimdinis. Tai – gana pavojinga būsena, kelianti grėsmę moters gyvybei. Ankstyvuoju tokio nėštumo laikotarpiu požymiai niekuo nesiskiria nuo įprasto (nėštumo testas arba neigiamas, arba neaiškus). Galutinė diagnozė būna aiški tik po tyrimo ultragarsu ir gydytojo apžiūros.
 
Stresas. Tai vienas didžiausių žmogaus organizmo priešų. Kartais užtenka net ir nedidelės stresinės situacijos, ir dalis smegenų žievės, atsakanti už menstruacijas, kuriam laikui tampa neaktyvi. Priklausomai nuo streso lygio menstruacijos gali daugiau ar mažiau vėluoti.
 
Ovuliacijos anomalijos. Mėnesinės gali vėluoti dėl ūmaus uždegimo, stipraus streso, ovuliacijos nebuvimo arba vėlyvos ovuliacijos. Pavyzdžiui, jeigu moteris vartoja hormoninius preparatus, ovuliacija gali vėluoti 10-15 dienų.
 
Vaistai. Kartais mėnesinių vėlavimo priežastimi tampa vaistai. Dažniausiai tai – kontraceptikų vartojimas, arba staigus jų vartojimo nutraukimas ciklo metu.

2 psl. »

Komentarai (23)

Baisku 2020-04-08 13:25
Man 16 metu jau vėluoja tris dienas nežinau ką daryti
Paslaptis 2019-06-29 12:02
Man 27 metai,labai laukiau vaikelio,viska darem kad butu,ir nesusirgau menesi,nuejau pas gyditoja paziurejo sake kazkas yra,bet nelabai aisku,pozimei irgi,krutis pasidare jautrios spenelei,kvapai ir panasei testas irgi lyg parode teigemai,bet prqejus menesiui kazkur susirgau.pasakykit kaip taip,?
Luka 2019-04-27 15:26
Sveiki man menesines prasidejo pries 11 menesiu ar normalu kad man veluoja pus antro menesio ?
Atas 2019-01-15 18:05
Aš jau nebe sergu du mėn kas tai .arba kas antrą?
Renata 2018-08-07 19:18
Sveiki man 30. Ir menesines veluoja 6dienos. Gydytojei sako viskas gerai. O testai neigiami. Kas tada tai?
Baisu... 2018-06-02 16:47
Sveiki, man 18 metų, ir aš nežinau kas man yra... taip baisu... as nesergu menesinemis jau 6men, ir bega iš makšties toks rudas skistis, patarkit gal yra kokiu ar vaistu ar kažko, o pas ginekologe buvau kai man buvo 15 metu, nes pries tai yra buvo neregulerios, ir nežinau ka daryt, baigiu išprotet.... nei skauda nei ka, tik labai baisu... ginekologe sake tai tesisiasi maždaug 5 metus, nu bet nesąmonė kažkokia...
Pasimetus 2018-04-03 18:30
Sveiki. Po nestumo praejo jau 2 metai. Susirgau po pusnecio, nuo to laiko jos man nereguliarios. Ciklas 14-65 dienos. Tad galima sakyt, kad sergu arba kas dvi savaites arba kas du-tris menesius. Kartais normalios, kartais negaliu iseit net is namu. Kokios gali buti priezastys?
Adele 2018-03-07 17:52
Sveiki kas gali buti jei veluoja menesines vasario 5 pradejau o kovo menesio dar nesergu kas gali buti gal zinot
Anonimas 2018-02-23 17:52
Sveikos :) man yra 17 metu. Mane kankina isskyros ir nemalonus kvapas ir per menesines ir po ju (nuolatos), nezmoniskai skauda pries menesines papilve kad net vaistai nepadeda, negaliu slapintis, ryte negaliu atsirazyt nugaros nes skauda papilve. O dabar man 6 dienos kaip veluoja menesines, bet nestumo testas neigiamas net nezinau ka daryt ar cia sutapimas ar cia kazkas rimto? Pas ginekologa dar neesu buvusi nes truputi per mazai ryzto ir drasos turiu kad ten nueiciau
Jaunutė 2018-01-13 19:45
Sveiki.Man yra 15metų.Vėluoja mėnesinės,skauda pilvo apačia,bėga baltos tirštos išskyros,nuo kuriu eina nemalonus kvapas,niežti makštį,išbėre veida.Kas galėtu būti? Lytinis aktas buvo prieš savaite su puse,su apsauga.

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas