Kodėl skauda kojas?

Kodėl skauda kojas?

Nieko nuostabaus, kai kojas paskausta nuo ilgo vaikščiojimo ar nepatogios sėdimos padėties. Vis dėlto kartais šis negalavimas gali reikšti, kad organizmas nefunkcionuoja normaliai. Kas gali sukelti skausmus kojose?

Pirma priežastis: varikozė. Užsistovėjęs veninis kraujas sukelia sunkumo jausmą kojose, skausmus, sustiprėjančius dienai einant į pabaigą.

Ką daryti: apsilankykite pas flebologą, pasidarykite venų echoskopiją. Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų kraujagyslių būklę, paskirs atitinkamą gydymą. Kad skausminiai pojūčiai kankintų mažiau, įsigykite kompresinio trikotažo, rytais po 5 minutes darykite sukamuosius judesius pėdomis, o po darbo dienos nuliekite kojas šaltu vandeni. Vasarą stenkitės vaikščioti basomis. Visa tai gerina kraujotaką.

Antra priežastis: tromboflebitas. Dėl užsistovėjusio veninio kraujo gali susidaryti trombas. Tromboflebitui būdingas aštrus pulsuojantis skausmas ir deginimo jausmas blauzdose. Atsiranda paraudimų ir patinimų, venos tampa standžios ir tokios skausmingos, kad prie jų neįmanoma prisiliesti. Kūno temperatūra gali pakilti iki 38 laipsnių.

Ką daryti: skubiai keliaukite pas kraujagyslių chirurgą, pasidarykite angiogramą ir kraujo tyrimus. Šios procedūros padeda įvertinti, kaip smarkiai užkimštos venos, ir trombų atplaišų tikimybę.

Trečia priežastis: sėdimojo nervo uždegimas. Dažniausios šios ligos priežastys – osteochondrozė ir stuburo išvarža. Dėl to užspaudžiamos nervų šaknys, skausmas plinta išilgai sėdimojo nervo, t. y. nuo apatinės nugaros dalies iki užpakalinės kojų dalies (leidžiasi iki pat pėdos). Skausmą lydi tai deginimo, tai šalčio, tai tirpimo pojūtis.

Ką daryti: pasikonsultuokite su neurologu, jei yra būtinybė, atlikite magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus.

2 psl. »

Komentarai (7)

Liepa 2018-12-14 12:00
Skauda juosmeninę dalį ir eina žemyn į kojas,deginimo ,kaitino pojūtis.
gluosnis 2014-04-11 13:41
Man irgi skaudėdavo ilgo vaikščiojimo. Kai pradėjau rytais begioti lengvu tempu, savęs nevaržant, Po kelių mėnesių begiojimo pajutau sunkumo ir skausmo kojuose jau nebėr.
Matyt, kojų kraujotaka pagerėjo. :) Dabar kojos dirba kaip robotas, atrodo, nueičiau be sustojimo 15 kilometrų be jokio diskomforto kojuose.
denpeh-99aha 2014-04-01 19:08
Skauda kojas ziauriai bet ne no to. ( Gal del treniruociu?
inversiniaistalai.lt 2014-03-19 12:15
inversiniai stalai nugara be skausmo.
ramune 2013-03-20 17:07
nuo stuburo prasideda koju skausmai,mano atveju :(
qq mistika-niekas 2013-03-13 18:15
....man skauda kojasrdytf
Nijole 2012-07-25 17:51
Pastaruoju metu susidūriau su šia problema. Iš pradžių maniau, kad kaltas sėdimas darbas, bet padidinus fizinį krūvį niekas nepasikeitė. Eisiu pasidaryti tyrimus

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas