Kodėl reikėtų praktikuoti meditaciją? (II dalis)

Kodėl reikėtų praktikuoti meditaciją? (II dalis)

Meditacija lėtina ŽIV infekcijos progresą

ŽIV – tai labai sunki infekcinė liga, beveik nepasiduodanti gydymui. Vis dėlto netgi ir tokiais ypatingais atvejais meditacijos nauda yra neišmatuojamai didelė.

Infekuotiesiems žmogaus imunodeficito virusu labai būdinga sunki emocinė būsena ir nuolatinis stresas. ŽIV lėtai naikina limfocitus (CD-4 ląsteles), tad imunitetas silpsta ir išsivysto akvizitinis (įgytas) imunodeficito sindromas (AIDS). Stresas stiprina žmogaus imunodeficito viruso poveikį ir priartina mirtį.

Meditacija – pripažinta ir plačiai naudojama priemonė, padedanti įveikti stresą. Mokslininkai iš Kalifornijos Psichoneuroimunologijos centro Los Andžele įrodė, kad meditacija gali sulėtinti infekuotųjų žmogaus imunodeficito virusu ligos progresą.

Kaip rodo jų gauti duomenys, pacientams, kuriems buvo parinkta meditacijos programa, CD-4 ląstelių žūdavo daug mažiau, lyginant su kontroline grupe. Kitais žodžiais tariant, meditacijos praktikavimas mažina streso lygį ir lėtina ŽIV infekcijos progresą.

Sveika širdis

Yra dar viena sritis, kur labai praverčia antistresinės meditacijos ypatybės. Ji gali ženkliai pagerinti sveikatą. Meditacija yra viena iš pačių geriausių alternatyvų širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai.

Kaip rodo Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenys, meditacija gali sumažinti arterinį kraujospūdį, apnašų ant arterijų sienelių kiekį ir cholesterolio lygį. Mokslininkai taip pat įsitikinę, kad jos praktikavimas gali užkirsti kelią cukrinio diabeto vystymuisi, taip pat ir širdies ligoms.

Mokslininkai ir tyrėjai iš Viskonsino Medicinos koledžo ištyrė maždaug apie 200 žmonių (amžiaus vidurkis buvo 59 metai), ilgą laiką kentėjusių dėl širdies arterijų aterosklerozės. Pusė tiriamųjų kasdien transcendentinei meditacijai skirdavo po 40 minučių (20 ryte, ir tiek pat vakare) ir gydėsi taip, kaip nurodyta, tuo tarpu kita pusė vietoj meditacijos atlikdavo fizinius pratimus ir taisyklingai maitinosi.

2 psl. »

Komentarai (2)

Daina 2012-04-03 19:31
Tikriausiai mano atsipalaidavimus iš po šalies irgi pavadintų meditacija, bet aš taip nevadinu
panda 2012-04-03 16:39
Žinote, aš medituoju, bet savais metodais. Kadaise buvau specialiuose kursuose meditacijos, bet tiesą sakant nesugebėjau pagal jų metodiką atsipalaiduoti, taigi susikūriau savo sistemą

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas