Kodėl reikėtų praktikuoti meditaciją? (I dalis)

Kodėl reikėtų praktikuoti meditaciją? (I dalis)

Ką daro žmogus, kai staiga pasijunta blogai? Tikriausiai nepameluosime pasakę, kad greitai įvertina situaciją ir puola gerti vaistų arba bando kokiais kitais išoriniais metodais paveikti savo organizmą. Tai paprastai baigiasi tuo, kad jis net nesusimąsto, jog savo viduje turi pakankamai jėgų pats įveikti ligą, ir jokia pagalba jam nereikalinga. Pastaruoju metu mokslininkai vis dažniau prabyla apie tai, kad žmogaus viduje veikia tam tikras mechanizmas, kuris padeda atsispirti ligoms ir netgi pristabdyti senėjimo procesus. Šį mechanizmą galima atrasti pasitelkus į pagalbą meditaciją.

Ne vieną tūkstantį metų skaičiuojanti meditacijos praktika kilo iš Rytų – vienuoliai ir atsiskyrėliai ją naudojo kaip priemonę, padedančią pasiekti kūno ir suvokimo tobulumą, sustiprinti organizmą. Vis dėlto šiuolaikiniam žmogui kartais būna sunku įvertinti meditacijos privalumus ir naudą.

Nežiūrint į tai, kad meditacija tiesiogiai susijusi su psichiniu poveikiu, jos panaudojimo galimybės vien dvasiniu žmogaus pasauliu neapsiriboja. Jos poveikis atsispindi ir kituose lygmenyse (pavyzdžiui, pastebėta, kad pakinta organizmo biocheminiai ir fiziologiniai rodikliai). Tai gali būti universali priemonė, padedanti išsaugoti gerą sveikatą ir užtikrinanti ilgaamžiškumą.

Meditacijos nauda įrodyta jau ne kartą ir ne du. Šiandieniniai tyrimai tik patvirtina, kad šis metodas daro teigiamą poveikį visam žmogaus organizmui. Štai kelios svarios priežastys, kodėl reikėtų pradėti praktikuoti meditaciją.

Meditacija padeda kontroliuoti skausmą

Visai tikėtina, kad mes vis dar iki galo nesuvokiame, kas iš tiesų yra skausmas. Iš esmės jis visada būna subjektyvus, todėl kiekvienas žmogus toleruoja jį skirtingai. Yra netgi terminas „skausmo slenkstis“, arba „skausmo toleravimo riba“. Filosofijos daktaras Fadelis Zeidanas mano, kad kasdienis meditacijos praktikavimas turi galingą nuskausminamąjį efektą.

2 psl. »

Komentarai (6)

ricardas 2014-02-20 13:42
Ar Kaune yra koks nors neditacijos centras,jei galima -Chose Silvos tipo ?
mecislovas v 2013-01-23 18:04
meditacijoje mes kuriame savo gyvenimo realybę.Tą patį galima daryti ir svajojant užsimerkus,vizualizuojant norimą rezultatą,tik meditacijoje tai galima pasiekti kiek greičiau.o yra ir kompleksinių metodikų,kur komponuojami keletas metodikų-man tai labai gerai tinka Chose Silvos metodas-atsipalaidavimas(relaksacija),meditacija ir savireguliacija vienu metu.
Rasa 2012-04-04 18:38
Kasdien medituoju 12 metų. Labai gerėja savijauta, sveikata, darbo ir gyvenimo kokybė. Per tą laiką nesu sirgusi, buvusi nedarbinga. Esu laiminga! Rekomenduoju meditacijos mokytis meditacijos centre Ojas.
Vita 2012-04-03 16:42
Tiesiog aš manau, kad nėra kažkokių meditacijos taisyklių
Vita 2012-04-03 16:42
Na, aš manau kad pradėti reikėtų nuo ramios ir jaukios atsmosferos sukūrimo, o tuomet darykite tai, kad atpalaiduoja kūną: patogiai sėdėkite arba gulėkite, giliai kvėpuokite ir t.t.
t 2012-04-02 19:45
senai norejau medituoti..nezinau tik kaip..

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas