Kodėl naudinga šokinėti per šokdynę?

Kodėl naudinga šokinėti per šokdynę?

Skipingas – sąlyginai nauja ir madinga fitneso kryptis, kuri padeda numesti svorio ir pagražinti kūno linijas. Vis dėlto, kaip šiandien dažnai sakoma, visa nauja tėra pamiršta sena. Iš esmės tai visiems jums gerai pažįstamas šokinėjimas per šokdynę. Kodėl jį reikėtų prisiminti?

Skipingo esmė ir nauda

Skipingas – tai ko gero pati paprasčiausia, bet tuo pačiu ir pati efektyviausia kardio treniruotė. Šokinėti per šokdynę yra labai naudinga – tiek norintiems numesti svorio ir sulieknėti, tiek tiems, kuriems reikia sustiprinti širdį ir pagerinti kraujagyslių tonusą. Trumpai tariant – jeigu norite gerai atrodyti ir dar geriau jaustis, skipingas – kaip tik jums.

Beje, tai pripažinta sporto rūšis, nors olimpinių žaidynių programoje jos ir nėra. Visame pasaulyje kuriasi skipingo asociacijos, jungiančios šios sporto šakos gerbėjus. Didžiojoje Britanijoje netgi vyksta tarptautiniai čempionatai.

Kad normalizuotumėte širdies raumens tonusą, numestumėte svorio ir sustangrintumėte kūną, treniruotėms reikėtų skirti po 15–20 minučių per dieną. Apskaičiuota, kad per valandą tokios mankštos 73–76 kg svorio žmogus sudegina iki 1000 kalorijų (bet tik su sąlyga, kad šuoliukų technika ir pati šokdynė parinkta tinkamai).

Ne visos šokdynės vienodai naudingos

Rinktis šokdynę skipingui reikia apdairiai – dažniausiai sporto prekių parduotuvėse galima rasti guminio inventoriaus. Tokios šokdynės pigios ir tinka tiek skipingo mėgėjams, tiek profesionalams (pavyzdžiui, šokinėjimas per šokdynę boksininkams yra visiškai įprastas dalykas). Tačiau būkite atsargūs – užsigavus gumine šokdyne, pėdsakas gali likti visam gyvenimui (kaip ir paragavus odinio rimbo).

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas