Kodėl kankina sinusitas ir rinitas

Kodėl kankina sinusitas ir rinitas

Daugelis iš mūsų vaikystėje patyrė nemalonių gydymo procedūrų, kuomet susirgus buvo liepiama 3 kartus per dieną praplauti nosį, skalauti gerklę, nes priešingu atveju būtų tekę keliauti tiesiai pas gydytoją, kuris padarytų tą pačią procedūrą, tik į pagalbą pasitelkdamas didžiulį švirkštą! Atskleisime jums paprastą ir genialią tiesą: jeigu praplovimo procedūras darytumėte ne per prievartą ir reguliariai, jos padėtų apsisaugoti jums nuo pasikartojančių peršalimo ligų.

Kasdienė ausų-nosies-gerklės higiena išlaisvina nosį nuo užgulimo (kuris su metais tampa norma, kaip ir rytinis kosulys ar užkimimas), o taip pat pagerina klausą.

Nosies ertmė

Nosies ertmė, o taip pat prienosinė ertmė (sinusai) ir nosiaryklė yra padengti gleivine, kuri atlieka labai svarbų vaidmenį bendroje organizmo veikloje. Joje yra ląstelės, kurios padengtos ypatingais plaukeliais. Šie plaukeliai sukelia vadinamą “plakimą”: Toks mechanizmas užtikrina normalų sinusų drenažą – išstumia ten susidariusias gleives. Paprastai gleivės pas mus gaminasi pastoviai ir jų išsiskyrimo mes praktiškai nepastebime.

Snargliai – ne diagnozė!

Rinitas – tai nosies gleivinės uždegimas. Rinito sukėlėjai, kaip taisyklė, yra virusai. Todėl šio tipo slogos neverta gydyti antibiotikais. Sergant rinitu, rekomenduojama vartoti priešvirusinius vaistus, pavyzdžiui žmogaus interferono pagrindu.

Sinusitas – prienosinių ertmių (sinusų, ančių) gleivinės uždegimas. Užleistoje (negydomoje) stadijoje uždegimas gali apimti net kaukolės kaulus, kurie formuoja šias prienosines ertmes. Sinusito sukėlėjas – bakterijos. Toks uždegimas sėkmingai gydomas antibiotikais. Nustatyti slogos tipą gali tik gydytojas. Taigi, jei sloga nepraeina ilgiau nei savaitę, nepatingėkite kreiptis į LOR gydytoją tam, kad išvengtumėte komplikacijų.

2 psl. »

Komentarai (6)

Nosies plovimas druska 2012-08-28 09:57
Sveiki mielieji,

Gera skaityti tiek atsiliepimų apie šia procedurą. Naudojų nosies plovimą druska jau nemažai metai, turėjau ir aš problemų su sinusitu, bei alergija, bet dabar gera ikvėpti tyro oro išsiplovus nosi. Kaip taisyklingai pakreipti galvą, kvepuoti plaunant, kaip ir kada išpusti nosį, kaip pasidaryti tinkama tirpala(kiekis, vandens šiluma, druskos kiekis). Jei turite klausimų, susisiekite su manimi elektroniniu pašto adresu: [email protected]
Julia 2012-02-10 21:32
Pacios galite pasidaryti druskos tirpala nosies praplovimui, gerkles skalavimui.As ragauju, turi buti silpnai surus taip kaip juros vandens purskalas.Naudoju juros druska.Pati naudoju,ir vaikui..Padeda liux ;)
ak, 2012-02-07 21:19
kaip ta nosi plauti?
simona 2012-02-07 21:16
nosies plovimas tikrai labai padeda. Pati vaistineje perku purskiama juros vandeni. Kainuoja ne taip ir mazai, bet man tikrai padejo atsikratyti nuolatines slogos
laimonas 2012-02-07 21:15
Nieko keisto, mūsų medikams labiau rūpi prastumti vaistukus, už kuriuos platintojai dosniai atsiskaito :) Tokia jau ta realybė :)
vsv 2012-02-07 21:14
labai keista: as nuolatos sergu sinusitu bet ne viena gydytoja man niekada nepasakojo kaip tas sinusitas atsiranda