Kodėl ant kūno atsiranda patinimų?

Kodėl ant kūno atsiranda patinimų?

Vakare į bet kuriuos batus nebeįmanoma įkišti kojos, o rytais sunku net į veidrodį pažiūrėti? Edema – ne vieną žmogų kankinanti problema.  Kaip žinia, žmogaus kūną sudaro maždaug 70% vandens. Maždaug 2/3 kūno skysčių kaupiasi ląstelių viduje, o likęs trečdalis – tarpląstelinėje erdvėje. Edema – tai būtent to tarpląstelinio skysčio tūrio padidėjimas.

Priežasčių gali būti daugybė, tačiau bet kuriuo atveju - tai rimtas organizmo siunčiamas signalas, į kurį dažnai sureaguojama pavėluotai: prieš pasirodant vienokios ar kitokios ligos klinikiniams simptomams, skysčių perteklius gali pasiekti kelis litrus. Taigi reikėtų įsidėmėti vieną paprastą taisyklę: prasidėjusi edema – labai reikšminga priežastis kreiptis į gydytojus. Tačiau į kokį tiksliai?

Jei tai uždegiminis procesas. Dažniausiai susijusi su uždegiminėmis venų ligomis (flebitas arba tromboflebitas). Kojos parausta, jas liečiant juntamas karštis, skauda tiek liečiant, tiek esant ramybės būsenoje. Dažniausiai tokie patinimai atsiranda tik ant vienos kojos ar rankos.

Tokiu atveju reikėtų nedelsti ir apsilankyti pas flebologą. Problema yra ne pačiame patinime, o tą patinimą sukėlusioje ligoje: susiformavę trombai gali atitrūkti ir nukeliavę ne ten kur reikia sukelti rimtus sutrikimus, pavyzdžiui, užkimšti plaučių arteriją.

Jei tai alerginė reakcija. Vystosi labai sparčiai, pavyzdžiui, įkandus vabzdžiui, odos pakitimai pasirodo vos per kelias sekundes. Dažnai alerginius simptomus lydi niežulys ir paraudimai. Patinimo vietoje oda būna įtempta.

Vietinė alerginė reakcija – ne priežastis panikuoti. Sualergizuotą vietą pakanka patepti prieš uždegiminiu tepalu su kortikosteroidas ir išgerti antihistamininio preparato tabletę. O štai jei prasidėjo bendra alerginė reakcija, vadinama anafilaksiniu šoku – būtina rimta medicininė pagalba. Padėti sau pačiam praktiškai neįmanoma, mat anafilaksinis šokas prasideda labai staigiai. Tokiu atveju būtina apsilankyti pas alergologą ir išsiaiškinti, kokių alergenų ateityje jums reikėtų vengti.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas