Ketinate sportuoti? Nepamirškite pasikonsultuoti su kardiologu!

Ketinate sportuoti? Nepamirškite pasikonsultuoti su kardiologu!

Sportas – ne visada sveikatos ir energijos šaltinis – omenyje turimi atvejai, kai sportuojama neatsakingai. Palyginus su kitomis ligomis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų daugiausiai žmonių miršta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Gydytojai kardiologai atkreipia dėmesį, kad greta įvairių rizikos veiksnių, kuriuos visuomenei vis primena specialistai, didelę riziką širdžiai kelia ir individualaus žmogaus krūvio neatitinkantis sportas.
 
Todėl jei ketinate pradėti sportuoti, būtinai turite pasikonsultuoti su medikais bei atlikti jų skirtus tyrimus.
 
„Pradedantieji sportuoti dažnai neįvertina savo širdies ir kraujagyslių funkcijų galimybių, į treniruotes ateina neišsityrę širdies būklės. Per greitai užsimoję pasiekti maksimalių rezultatų, jie neapsilanko pas specialistą, kad šis nustatytų individualius fizinio krūvio toleravimo slenksčius – kiek laiko galima sportuoti, kada galima daryti pertraukas, kokius pratimus rinktis, o kokių vengti“, – dalinasi patirtimi „Elite medicale“ klinikos prof. habil. dr. Donatas Vasiliauskas.
 
Profesorius pabrėžia, kad, prieš apsilankant sporto salėje, būtina pasitarti su gydytoju ne tik tiems, kam nustatytos širdies ligos, arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, nutukimas, sergantiems sąnarių ligomis, bet ir tiems, kurie savo sveikata nesiskundžia.
 
Profesoriaus kolegės dr. Jolantos Marcinkevičienės teigimu, dažnai tenka konsultuoti jaunus žmones, norinčius kuo greičiau pasiekti sporto rezultatų ar greitai pagerinti fizinę formą. Deja, jaunimas neatsižvelgia, kad iki šiol buvęs fiziškai neaktyvus kūnas bei širdis gali patirti stresą ir persitempti. Vidutinio amžiaus žmonės trokšta išlaikyti tokį patį fizinį pasirengimą, koks buvo jaunystėje.

2 psl. »

Komentarai