Kelios kaukės gražesniems ir sveikesniems plaukams

Kelios kaukės gražesniems ir sveikesniems plaukams

Išpuoselėti plaukai – tikra puošmena, tačiau stresas, žalingas aplinkos poveikis, žnyplės, džiovintuvas ir kiti negatyvūs veiksniai išblukina juos, verčia lūžinėti. Sustiprinti ir išgydyti plaukus galima naudojant kaukes, kurios padeda greitai sugrąžinti jiems grožį, stiprumą ir žvilgesį, o šauniausia tai, kad tinkamų priemonių yra kiekvienuose namuose!

Augaliniai aliejai. Tai bene pati efektyviausia plaukų priežiūros priemonė, grąžinanti blizgesį ir elastingumą. Aliejai stiprina šaknis ir užkerta kelią tolesniems plaukų struktūros pokyčiams.

Vienas iš labiausiai vertinamų – pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus. Efektyvus ir ricinų, ir varnalėšų, ir jojobos, ir migdolų, ir vynuogių kauliukų aliejus.

Deja, vien aliejaus nepakaks. Atsižvelgiant į plaukų tipą, jį reikėtų papildyti įvairiais komponentais. Pavyzdžiui, sausiems plaukams labai tinka bananai. Pašildykite reikiamą aliejaus kiekį vandens vonelėje ir sumaišykite su pertrintu vaisiumi. Ištepkite plaukus, nuplaukite po dviejų valandų.

Riebiems plaukams pravers alyvuogių aliejus su keliais eterinio arbatmedžio aliejaus lašais. Gausiai ištepkite galvos odą ir plaukus per visą ilgį, po dviejų valandų išplaukite šiltu vandeniu su šampūnu.

Kefyras ir pieno rūgštis. Kefyras – dar viena išties nuostabi plaukų priežiūros priemonė. Šiame produkte esančios medžiagos (ypač – pieno rūgštis) stiprina juos ir daro blizgius. Kefyrą reikia šiek tiek pašildyti ir ištepti juo sausus plaukus, laikyti pusvalandį, o po to išplauti šiltu vandeniu su šampūnu. Jei norite paskatinti plaukų augimą, įmaišykite arbatinį šaukštelį garstyčių miltelių. Kad kaukė laikytųsi geriau, patartina įdėti šaukštelį alyvuogių aliejaus ir kiaušinio trynį.

Vitaminai ir mielės. Norite, kad plaukai būtų tankūs ir stiprūs, nustotų slinkti? Išbandykite tokią kaukę: 1 valgomąjį šaukštą sausų mielų sumaišykite su šiltu vandeniu ir plaktu kiaušinio baltymu. Įtrinkite šią masę į plaukus ir galvos odą, palaukite valandą, nuplaukite šiltu vandeniu. Vietoje baltymo galima įpilti kefyro, rūgpienio, medaus. Tokia kaukė puikiai maitina plaukus.

Kaukės su kiaušiniais. Išplakite kiaušinius ir įmaišykite aktyviuosius komponentus. Riebiems plaukams patiks kiaušinių kaukė su citrinos sultimis ir 2–3 lašais kadagių ir bergamočių eterinio aliejaus. Jei plaukai sausi, įmaišykite porą šaukštų augalinio aliejaus, vitamino A tirpalo. Normaliems plaukams tinka kiaušinių ir konjako mišinys.

Nuo pleiskanų padės kiaušinių kaukė su citrinos sultimis ir varnalėšų aliejumi.

Tokios priemonės nuplaunamos vėsiu vandeniu, kadangi nuo karšto kiaušiniai denatūruojasi, ir išplauti juos būna itin sunku.

Gražių, sveikų ir žvilgančių plaukų!

Komentarai