Kasdieniai įpročiai ilgesniam gyvenimui

Kasdieniai įpročiai ilgesniam gyvenimui

Sveiki kasdieniai įpročiai ne tik padeda visapusiškai vystytis, išlikti pozityviems, kūrybingiems, bet ir prailgina gyvenimą. Net nedideli gyvenimo būdo teigiami pokyčiai gali smarkiai pakoreguoti gyvenimo kokybę ir trukmę. Dalinamės specialisčių rekomendacijomis!
 
Fizinis aktyvumas – apsauga nuo visų ligų
 
Naujausių tyrimų duomenimis, vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo metu raumenys gamina nervus stimuliuojančią medžiagą, kuri aktyvina ne tik raumenų energetiką, bet ir galvos smegenų neuronų atsigavimą po didelių stresų. „Tai tik dar kartą patvirtina, jog fizinis aktyvumas ypač svarbus nuolat dirbantiems protinį darbą, dažnai patiriantiems stresą bei įtampą. Atliekant fizinius pratimus stimuliuojama smegenų veikla, atstatomos dėl streso pažeistos nervinės ląstelės. Taip pat fizinis aktyvumas apsaugo žmogų nuo išankstinio senėjimo (Alzheimerio ligos), stabdo riebalinio audinio kaupimąsi ant vidaus organų bei stiprina širdies raumenį.
 
Kada rinksitės sportuoti (ryte ar vakare), didelio skirtumo nėra. Kiekvienas pasirenka pagal savo gyvenimo ritmą ir galimybes. Sportas pirmoje dienos pusėje „išbudins“ kūną, leis visą dieną jaustis žvaliems bei pagreitins medžiagų apykaitą. Žinoma, tokiu atveju būtina neužmiršti ir gerai pailsėti, pakankamai išsimiegoti ir laikytis sveikos mitybos principų“, – pataria G7 sporto ir sveikatingumo klubo asmeninė trenerė Monika Perlibaitė.
 
Vaikščiojimas kasdien mažiausiai pusvalandį
 
Vaikščiojimas – kiekvienam prieinama fizinė veikla, kuriai nereikia nei papildomų išlaidų, nei papildomo pasiruošimo. „Užsiimti šia veikla kiekvieną dieną reikėtų mažiausiai 30 min., einant vidutiniu tempu. Rekomenduočiau kuo dažniau keisti ėjimo aplinką, maršrutą, kadangi atliekamas fizinis aktyvumas kintančiomis sąlygomis gerai sąveikauja ir su protiniu darbingumu. Taigi, vaikščiojimas neleidžia atrofuotis smegenims.

2 psl. »

Komentarai