Kas yra deguonies kokteiliai ir kuo jie naudingi?

Kas yra deguonies kokteiliai ir kuo jie naudingi?

Deguonies kokteilis – tai terminas, vartojamas kalbant apie deguonies ir fitokokteilio derinį. Šis gėrimas būna pagamintas iš vaistinių ir/arba daug vitaminų turinčių komponentų. Deguonies kokteilis vartojamas salsvų fitotirpalo arba sulčių putų pavidalu, yra sudarytas iš deguonies burbuliukų, putas surišančio komponento ir fitokokteilio.

Jeigu kalbėtume apie vaikus – jiems tai yra itin didelis skanėstas, padedantis susidoroti su dideliais krūviais mokykloje ir ligomis.

Pastebėtina, kad per skrandžio gleivinę deguonį organizmas įsisavina maždaug 10 kartų greičiau, negu per plaučius. Be to, deguonies kokteilių privalumas yra dar ir tas, kad taip deguonis suaktyvina virškinamojo trakto motorinę, fermentinę ir sekrecijos funkcijas, normalizuoja mikroflorą – tai reiškia, kad pagerėja virškinimo procesai, pagreitėja maisto medžiagų įsisavinimas.

Kuo organizmui naudingi deguonies kokteiliai?

  • Pagerėja nuotaika, protas tampa aiškesnis;
  • Reguliariai naudojant, išnyksta galvos skausmai, smegenys ir širdis lengviau įveikia hipoksiją;
  • Pašalinami funkciniai nervų sistemos sutrikimai, kuriuos sukelia dideli emociniai ir fiziniai krūviai (lėtinio nuovargio sindromas, miego sutrikimai ir pan.);
  • Normalizuojama virškinamojo trakto veikla (sekrecijos, fermentinė ir motorinė funkcijos) bei medžiagų apykaitos procesai, sumažėja alkio jausmas, o tai yra ypač naudinga metantiems svorį;
  • Skatinamas tulžies išsiskyrimas;
  • Užkertamas kelias degeneraciniams pokyčiams ir kraujagyslių sienelių nekrozei;
  • Pagerėja miego kokybė ir darbingumas;
  • Sumažėja nuovargis ir negatyvus aplinkos poveikis.


Viena deguonies kokteilio porcija pakeičia maždaug penkių valandų trukmės pasivaikščiojimą pušyne vasaros metu, be to, tinka bet kurio amžiaus (tiek vaikams, tiek suaugusiesiems) ir sveikatos būklės žmonėms. Jo siūloma sanatorijose, siekiant sumažinti nuovargį ir įtampą.

2 psl. »

Komentarai (3)

Viktorija 2015-11-03 07:49
Esu gėrus ir kitokio deguonies kokteilio. Pirmasis toks kokį įvardino Rima, tik reikia mokėti daryti ir turėti deguonies balioną. Antrasis tai panašesnis į kokteilį, tiksliau yai ir yra pasirinktų uogų kokteilis suplaktas iki putų su deguonimi. Jį pasidaryti namuose irgi nepavyktų. Tokių skanumynų ragavau tik sanatorojoje kai mažesnė buvau. O nusipirkti niekur tokio nemačiau.
rima 2013-05-12 20:55
ipila i toki specialu stiklini indeli saltos zoleliu arbatos,jungia prie deguonies aparato ir ta arbata reikia gert su visais burbuliukais,namie vargu ar tai padaroma,juk reikia deguonies.
Hmmm 2013-05-11 20:16
Dekui, uz informacija, bet butu nelbogai suzinoti recepta. Kaip ji pasigaminti nes niekas neaisku is sio straipsnio.

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas