Kas sveikiau: virtos ar garuose troškintos daržovės

Kas sveikiau: virtos ar garuose troškintos daržovės

Maisto gaminimo būdų yra daug, o kiekvienu būdu paruoštas maistas turi skirtingą skonį, tekstūrą ir naudingų medžiagų kiekį. Daugelis verda arba garuose troškina daržoves, tačiau ar žinome, kuo šiais būdais ruoštos daržovės skiriasi – kurios naudingesnės? Pateikiame virtų ir garuose troškintų daržovių privalumus ir minusus.

 

Maistinių medžiagų išsaugojimas

 

Verdamos ar garuose troškinamos daržovės praranda dalį maistinių medžiagų. Verdamos daržovės, netenkama daug maistinių medžiagų, ir kuo ilgiau daržovės verda, tuo daugiau maistinių medžiagų išbėgs į vandenį. Tačiau, kitas maisto ruošimo būdas – daržovių garinimas, yra trumpas procesas, kurio metu daržovės praranda mažiausiai maistinių medžiagų.

 

Kokiu būdu ruoštos daržovės turi stipresnį skonį

 

Verdamos daržovės kartais gali pervirti, o pervirus, susilpnėja skonis, taip pat prarandama ryški spalva. Atlikti tyrimai parodė, kad daugeliu atvejų daržovių skonis yra geresnis ir stipresnis, kuomet jos yra troškinamos garuose, o ne verdamos. Tyrimo metu žmonės dalyvavo aklojo skonio teste, kurio pabaigoje buvo padaryta išvada, kad žmonėms labiau patinka garintų daržovių ne tik skonis, bet ir tekstūra, nei virtų daržovių.

 

Kenksmingų medžiagų pašalinimas

 

Daržovėse yra kenksmingų junginių, tokių kaip – oksalatas, kurį kasdien vartojant dideliais kiekiais galima pakenkti sveikatai, t. y. jis gali kauptis organizme ir skatinti akmenų susidarymą inkstuose. Tačiau verdant daržoves pasišalina net apie 87 proc. oksalatų, o tuo tarpu, troškinant garuose – tik 53 proc.

 

Sriubos ir sultiniai iš daržovių

 

Šaltuoju metų laiku ypač populiarus valgis tarp daugelio žmonių yra sriuba arba sultinys. Abu jie yra lengvi valgiai, kurie padeda reguliuoti svorį, taip pat sušilti. Kai reikia paruošti daržoves sriubai ar sultiniui, virimas yra geresnis pasirinkimas, kadangi verdant dauguma maistinių medžiagų patenka į vandenį, kuris gali būti naudojamas tolimesnei sriubos gamybai.

 

Komentarai