Kas gali paveikti rūkančiojo sąmonę?

Kas gali paveikti rūkančiojo sąmonę?

Reklamoje naudojami baisūs ir kartais netgi šokiruojantys vaizdai – tikrai ne pats patikimiausias ir veiksmingiausias būdas pasiekti rūkančio žmogaus sąmonę. Mokslininkai iš Misūrio pabandė išsiaiškinti, kas geriausiai įtikintų rūkalius atsisakyti šio žalingo įpročio.

Pačių mokslininkų nuostabai, paaiškėjo, kad bauginančių vaizdų rodymas ir gąsdinantys užrašai gali iššaukti visai netikėtą reakciją. Eksperimente dalyvavusiems 49 savanoriams mokslininkai rodė šokiruojančius video filmukus, kuriose buvo užfiksuoti žmonės, sergantys vėžiu ir kitomis ligomis, kurias sukėlė rūkymas. Kai kuriuose filmukuose buvo pranešimai apie tai, kas gresia rūkantiems.

Įvertinę eksperimento dalyvių reakciją, mokslininkai nustatė, kad mažiausiai rūkančiuosius paveikė būtent tie filmukai, kuriuose buvo naudojami ir bauginantys bei įspėjantys užrašai, bei šokiruojančios nuotraukos. Paaiškėjo, kad stebint tokius vaizdus žmonėms “įsijungia” apsauginė reakcija ir jie paprasčiausiai neatkreipia dėmesio į pernelyg baisią antireklamą.

Didžiausią emocinę reakciją sukėlė tie vaizdai, kuriuose buvo atvaizduojamas tik vienas dalykas: ar bauginanti nuotrauka, ar bauginantis užrašas ir t.t.

Kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 4,9 milijonai pasaulio gyventojų. Prognozuojama jog per sekančius 25 metus šis skaičius turėtų išaugti iki 10 milijonų. Lietuvoje dėl rūkymo kasmet netenkama per 7000 gyvybių.
 

Komentarai (7)

Erika 2015-01-01 01:53
Jei noresit ir mesit rukyti reikia nusiteikti psichologiskai ir viskas bus gerai. As rukius 4metus ir po to suzinojau kad laukiuosi tad meciau ta pacia diena zinoma norejosi bet pagalvoji kad pinigu ismetimas i bala jau geriau nusipirksi kasko skanaus negu pirkti rukalus kuriu kita diena vel reikes. Cia filmukai ar dar kaskas negazdina nieko manes neibaugino kaskaip nors visi aplinkui snekedavo kad susirgsi ir pan bet nusispjauni ir toliau rukai. Patiems reikia nusistatyti taip kad kartotai sau kas diena kad man to nereikia ir kad galiu gyventi be rukymo ir mesit uzsiimkit veikla kokia nors kad negalvotumet apie rukyma ir pan. sorry bet as pries rukyma geriau nerukyti nes pinigu ismetimas i bala jau geriau nusipirkti pica kokia...
fake 2012-03-23 22:04
Mesti nera lengva, bet ir nera sunku. Tiesiog reikia uzbrezti linija, kad metu ir man nereikia to. Bent as taip meciau.
lusmarija 2012-02-24 10:50
pirma karta rukiau kai man buvo 10 metu nes mano draugės dave bet mama panatė ir nebeleido su jomis draugaut o paskiui pradėjau slaptai susitikti su draugėms ir rukyt
romas 2012-02-18 18:58
26 metus rukiau.gruodzio 10 praeitu metu mačiau ir neberukau jau 2 mėnesiai sunkoka buvo.neseniai surukiau vien cigarete,bet net paciam burnoje neskanu pasidare.toliau vel gyvenu be dumelio ir nieko
Mute 2012-02-17 22:00
nemazai metu rukiau.Dabar jau 14 metu nerukau,taciau metimo diena man savotiskos metines.Ta diena pakelio neuztenka.Rukau iki 12 val.nakties ir viskas.Daugiau jokio dumelio iki kitu metu.Man atrodo,jei tos rukymo dienos nebutu,tai rukyt pradeciau bet kada.Tai mano zaidimas,kitiems pakankamai kvailokas,bet man jis pasiteisino ir dziaugiuos,kad nerukau,nors noras ir dabar yra didziulis.dabar net rasant seiles burnoj kaupias,kaip noris rukyt
romualda 2012-02-16 18:40
pinigu putimas i ora
jurgita 2012-02-10 07:30
tai neskanus uzsiemimas ir nesveikas

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas