Karpos... estetiškai nepatrauklu, o ar pavojinga?

Karpos... estetiškai nepatrauklu, o ar pavojinga?

Karpos – tai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltos nepiktybinės išorinės odos ataugos, primenančios surandėjusius spuogelius. Bijoti karpų nereikia, nes jas sukeliantis virusas į gilesnius odos sluoksnius neprasiskverbia ir žalos nepridaro. Tačiau estetiškai vaizdas tikrai neatrodo patraukliai.

Kaip atsiranda karpos?

Karpų atsiradimui didelės įtakos turi imuniteto stiprumas: kuo labiau imunitetas nusilpęs, tuo lengviau kimba įvairiausi virusai, tame tarpe ir ŽPV. Kadangi ŽPV plinta tiek tiesioginio, tiek netiesioginio kontakto metu, labai svarbu laikytis tinkamos higienos, kuri padeda apsisaugoti nuo šio viruso.

  • Tiesioginis kontaktas – kontaktuojant su karpų turinčiu žmogumi. Tarkim spaudžiant jam ranką galima užsikrėsti paprastomis karpomis, o lytinio kontakto metu – genitalinėmis karpomis.
  • Netiesioginis kontaktas – kuomet užsikrečiama per daiktus. Tarkim maudantis baseine dažnai užsikrečiama pėdų karpomis, o naudojantis pirtimis – paprastomis karpomis.

Esant nusilpusiai imuninei sistemai, karpos gali sparčiai plisti, taigi nuo rankų gali pereiti prie kitų kūno dalių. Lengviausias kelias plisti karpoms – tai kūno sužeidimai: įvairūs įdrėskimai, įbrėžimai ir t.t.

Kokių rūšių būna karpos?

Iš viso žinoma daugiau nei 60 Žmogaus Papiloma Viruso tipų, kurie gali sukelti paviršinius pažeidimus skirtingose kūno vietose. Karpos dažniausiai skirstomos į 4 rūšis:

  • Genitalinės karpos – perduodamos lytinio akto metu;
  • Padų karpos – atsirandančios tik pėdų srityje ir galinčios apimti didelę odos dalį;
  • Paprastos karpos – dažniausiai pastebimos ant plaštakų ir būna pavienės;
  • Plokščiosios karpos – smulkios karputės, galinčios atsirasti ant viso kūno.

Kaip karpos gydomos?

2 psl. »

Komentarai (21)

ruta 2014-08-15 18:40
Pas mane atsirado mazos,smulkios karputes ant kaklo,noreciau suzinoti kaip jas isnaikinti
daiva 2014-03-05 15:11
ar galiujono paklausti Jono kaip balzamas vadinasi nuo karpu nes nepaminejot pavadinimo
Sigita 2013-07-26 08:49
Procedura trunka apie 5d jokiu zymiu nelieka neskausminga efektyvu ir greita. Galima naudoti visiems ir vaikams nepavojinga
Sigita 2013-07-26 08:46
As lengviausiai isigydziau nuo ranku, kojos ir veido (pries tai ejau pas dermatologus ten typo gyde, pirkau vaistus duafilm,sniega vaistinei visokius degina,skauda ir meti pinigus pro langa) zodziu reikia nulupti citrina ta zievele sukarpyti dydzio mazdauk karpos sudeti i stiklaini, uzpilti actu palaikius ta 12h pries miega imti po citrinos gabaliuka deti ant karpos uzklijuoti su pleistru ir miegoti is ryto ji nuimti gerai nusiplauti rankas, ir sekanti vakara procedura kartojam kol jos nukris
nesvarbu 2013-05-26 10:15
Nei karta man taip niera buve.
Jonas 2013-03-29 00:16
Turite karpų ir norite jas pašalinti?

Karpų naikinimo tepalas (balzamas) naikina karpas, o taip pat neleidžia atsirasti naujoms bakterijoms. Esu pats išbandęs šį tepalą. Man suveikė 100% ir pilnai pašalino nemalonias karpas, kurios nukrito po 3 dienų. Pasitepti užtenka vieną kartą, po 1-2 dienų karpa pradeda trupėti, o po 3-5 dienų nusivalo. Didžiajai daliai žmonių rezultatas pasirodo jau 3-4 dieną. Didžiausias tepalo (balzamo) privalumas, kad jo nereikia tepti kasdien. http://www.karpos.info
kas veikia 2013-02-02 20:19
jokie Duofilm ir skystas azotas nepadėjo, ir nerekomenduoju pradėt nuo brangių vaistų. Pats išsigydžiau paprastu vaistinėj gaminamu "odos skysčiu", turėjau kelias ant kojos, viena jų buvo jau poros metų, gili, ir vieną ant rankos nykščio maždaug per mėnesį, kas vakarą ar kas antrą tepdamas. Svarbu neužleisti, pradėjus tept kartas nuo karto nuimt apmirusios odos sluoksnį, nes negydoma karpa "eina gilyn" ir juo apsisaugo nuo gydymo. Sudėtis: Salicilo rūgštis 4.0, Acto rūgštis konc. 1.0, Eteris 4.0
jola 2012-05-08 23:13
Paprieštarausiu.Buvo mano gyvenime atvejis.Turėjau matomą karpą(nepamenu kur).ir draugės broliukas rodė pirštu iš tolo ir sakė:popa,popa...Tai vat,nuo to rodymo jam ant pirštuko karpa išdygo.Tai močiutė su kopūstų sunka išgydė.O mėnesinių kraujas padeda tikrai.Tik nereikia daryti iš to reklamos!Ir ugniažolė padeda.Labiau raugintos jos sultys.
jinai 2012-02-21 21:19
receptas. reikia berišo lašų(čia rusų vaistinėse, bet nepigus, apie 50 lt), vitamino c tablečių, tų grynų, ir dekario( reikia tų, kur kartą per savaitę gert reikia). ryte ir vakare po 15 berišo lašų vandenyje, ir vitamino c ištirpintą vandenyje. neatsimenu ar vieną ar dvi... na, tegu būna dvi tabletės. ir dekarį kartą per savaitę. taip mėnesį gydytis. karpos išnyks tikrai.
ausra 2012-02-17 18:57
dar vienas metodas,tai uzdeti ant dregnos karpos kelis grudelius kalio permanganato ir uzklijuoti pleistriuku.Po keliu dienu nuemus, karpa buna sausa ir nukrinta:)tik nedekit ant sveikos odos,kad nenudegintu,kur nereikia:))