Kambarinės gėlės ir alergija

Kambarinės gėlės ir alergija

Gėlės – bene pati nuostabiausia namų puošmena. Juk žalia augalų spalva ramina centrinę nervų sistemą, o įvairiaspalviai žiedai tiesiog džiugina akį. Be to, garindami vandenį augalai drėkina orą. O tai labai svarbu šaltuoju periodu, kuomet namų oras išsausėja dėl įjungto šildymo. Augalai dienos metu sugeria anglies dvideginį ir išskiria deguonį, be to, jie sugeria dulkes, taip sumažindami jų kiekį ore. Taigi abejonės, kad gėlės labai naudingos – nelieka.

Kad gėlės gerai augtų, joms būtinos tam tikros sąlygos. Žinoma, yra ir visiškai nelepių augalų, pavyzdžiui alijošius, dracena ar papartis. Šie augalai puikiai auga net ir pastatyti šiaurinėje pusėje. O štai kaktusams labiau patinka šiluma, todėl juos geriausia statyti pietų pusėje. Beje, ne visus dekoratyvinius augalus patariama laikyti ant palangės. Kai kuriems iš jų per didelis kiekis šviesos visai nepatinka. Iš tiesų pats geriausias sprendimas – specialūs gėlių stovai.

Tačiau nepamirškite, kad kambariniai augalai gali būti ne tik naudingi, bet ir pavojingi. Tarp naudingųjų augalų tikriausiai labiausiai verta išskirti alijošių, kuris medicinoje naudojamas kaip tonizuojanti priemonė. Jo lapų minkštimas gydo žaizdas, o antpilas vartojamas kaip vidurius laisvinanti priemonė.

Kai kurie kambariniai augalai turi stiprų kvapą, nes į aplinką išskiria eterinių aliejų. Yra augalų, kurių išskiriamo kvapo žmogus netoleruoja, todėl kambaryje auginamas pelargonijas, bei skintų gėlių puokštes (alyvų, gvazdikų) nakčiai geriau išnešti iš miegamojo kambario. Stiprų kvapą skleidžiančių gėlių nerekomenduojama laikyti namuose ir tuo atveju, jeigu juose gyvena maži vaikai. Vaikai kur kas jautresni alerginėms reakcijoms, todėl aitrus kvapas gali būti tiesiog nepriimtinas vaiko organizmui.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas