Kalorijų deginimas po švenčių

Kalorijų deginimas po švenčių
@Shutterstock

Žiemos šventės neįsivaizduojamos be gausaus vaišių stalo. Kaip po jų nepriaugti nereikalingo svorio?
 
Pašalinkite skysčių perteklių
 
Maždaug pusė tokių švenčių metu priaugto svorio – ne riebalai, o vanduo. Maistas ir gėrimai (įskaitant gazuotus ir alkoholinius) paprastai pasižymi druskos ir cukraus gausa. Dėl to aplink riebalines ląsteles ima kauptis skysčiai – jie pasiskirsto tolygiai ir iš karto nekrenta į akis, tačiau jei įsižiūrėsite, pamatysite, kad ant talijos atsirado klosčių, išryškėjo celiulitas. Kad to išvengtumėte, rekomenduotina apsilankyti pirtyje, išsimaudyti karštoje vonioje. Bet kokios prakaitavimą skatinančios priemonės padės sumažinti skysčių perteklių. Naudingi bus ir vaisiai – jie pasižymi šlapimą varančiu poveikiu. Na, o jei mėgstate SPA procedūras, išmėginkite limfodrenažinį masažą.
 
Į lauką!
 
Kaip jau tikriausiai žinote, daugiausiai kalorijų organizmas išeikvoja organizmo temperatūros palaikymui. Ši energija pirmiausiai imama iš riebalų (įskaitant ir sukauptus organizme). Su drabužiais išėjus į lauką net ir esant nuliui laipsnių energijos eikvojimas išauga bent 2-3 kartus. Kad sudegintumėte 500-1000 kalorijų, lauke teks praleisti 2-3 valandas, o kad būtų smagiau ir sudegintumėte dar 20-50% kalorijų daugiau, lauke būkite aktyvūs. Dar vienas patarimas: kad visos jūsų pastangos nenueitų perniek, grįžę namo atsisakykite riebaus ir saldaus maisto – pirmenybę teikite skystam ir karštam (pavyzdžiui, trintoms sriuboms, nesaldintai kavai su pienu).
 
Šokite
 
Neblogai ir pačią šventę paįvairinti kokia nors aktyvia veikla. Mokslininkų teigimu, sėdint vienoje vietoje 3 valandas ženkliai išauga cukrinio diabeto, hipertenzijos ir kitų medžiagų apykaitos sutrikimų bei širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Kad to išvengtumėte, kartą per valandą reikėtų pakilti ir bent jau pereiti per kambarį. Tokio principo reikėtų laikytis svečiuose. Pakilti rasite daug priežasčių: pagalba šeimininkams, skambutis draugui ar pan. Dar geriau, jeigu pasitaikys galimybė pašokti: per 10-15 minučių sudeginsite apie 100 kcal ir sumažinsite anksčiau išvardintų sveikatos problemų riziką.

2 psl. »

Komentarai