Kaip toksinai daro įtaką nutukimui?

Kaip toksinai daro įtaką nutukimui?

Masinio žmonijos nutukimo kaltininkų skaičius nepaliaujamai auga. Ant kaltinamųjų suolo – riebalai, angliavandeniai, streso hormonai ir net virusai. Dabar prie šios gausios grupelės prisijungė dar vienas kaltininkas – toksinai.

Gamta mus aprūpino galinga detoksikacine sistema. Pagrindinė atsakomybė atitenka kepenims: įvairių fermentų pagalba jos perdirba į kraują patekusius toksinus, tokiu būdu išvalydamos juos iš organizmo. 

Atrodytų, viskas gerai sustyguota, tačiau tikrovėje taip yra ne visuomet. Ne visų, ypač vyresnių žmonių kepenys funkcionuoja nepriekaištingai, ko pasekoje gali atsirasti per didelis kiekis toksinų (pavyzdžiui, jei žmogus maitinasi pusfabrikančiais, rūko ar be saiko naudoja buitinės chemijos priemones). Stengdamasis išvalyti toksinus, organizmas sulaiko vandenį, taigi susidaro patinimai, kurie atrodo kaip riebalinio audinio perteklius.

Jeigu nuodingosios medžiagos vis kaupiasi, o organizmas nespėja jų nukenksminti ir pašalinti, tuomet organizmas  pradeda  jas “sandėliuoti” ir kaišioti į slapčiausias kerteles, kad netrukdytų gyventi. Tam naudojami audiniai, be kurių teoriškai galima būtų ir apsieiti – pavyzdžiui, riebalinis audinys. Medžiagų apykaitoje jis lemiamo vaidmens neturi, o kadangi dauguma toksinų tirpūs riebaluose, riebalinis audinys jiems – puiki saugykla.

Užspęsti ląstelėje

Tai gi, visa, kas nereikalinga ir pavojinga, organizmas ištirpdė riebaluose ir užblokavo riebalinėje ląstelėje. Tam, kad “užkoduotų” nuodų atsargas, jis šioje srityje užkemša kapiliarus – priešingu atveju kraujas ir deguonis išplautų toksinus atgal. Saugumo sumetimais dar ir uždaro ląstelę atitvarėlėmis iš jungiamojo audinio. Ir štai jie – pertekliniai riebalai ir celiulitas! Toksinai tokiose “saugyklose” gali tūnoti 8-10 metų.

Visa laimė, kad žmogaus organizmas – tai universali sistema ir jis pats praktiškai su viskuo susitvarko. Mūsų užduotis – jam padėti. Galų gale, viršsvoris kaip ir bet kuri kita liga, 55% priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo.  

Lieknėjimo subtilybės

Kuomet žmogus lieknėja (nesvarbu kokiomis priemonėmis), tuomet viskas, kas susikaupė ląstelėje, patenka į kraują. Būtent todėl tiems, kas bando sulieknėti be gydytojo priežiūros, rekomenduojama numesti svorio  ne daugiau kaip 0,5 kg per savaitę. Atitinkamą toksinų kiekį organizmas pats sugeba perdirbti ir nukenksminti, o lieknėjant spartesniu tempu, gali prasidėti intoksikacija. Bet kuriuo atveju, stengiantis numesti svorio, pagrindinis krūvis tenka kepenims, todėl jas reikia maksimaliai prižiūrėti, tai yra neapsunkinti jų darbo alkoholiu, riebiu ir keptu maistu (kas visiškai suderinama ir su lieknėjimo racionu), o jeigu yra buvę kepenų problemų, galbūt gydytojas paskirs atitinkamą vaistą.

Idealiausia, žinoma, būtų atlikti pilną detoksikacinę programą, ir ne kokiame nors grožio salone, o medicinos klinikoje. Tačiau labai svarbu kreiptis būtent į gerą detoksikacijos specialistą, kuris problemą įvertins kompleksiškai.

2 psl. »

Komentarai (2)

laisve 2012-02-13 17:13
Niekada netikėjau žarnyno valymo metodu.
sima 2012-02-13 17:05
Labai naudingas straipsnis. Tikrai daug ko nežinojau