Kosmetologės patarimai, kaip teisingai prižiūrėti veido odą

Kosmetologės patarimai, kaip teisingai prižiūrėti veido odą

Švytinti ir sveika veido oda yra daugelio iš mūsų siekiamybė, tačiau atvėsus orams, odos sluoksniai tampa sausi. Norint išlaikyti ją sveiką, privaloma įdėti papildomų pastangų. Laidos „Sveikata.lt“ komanda parengė jums interviu, su kosmetologe Toma Adamoniene, kurio metu aiškinsimės, kaip teisingai prižiūrėti veido odą.

 

Toma, prižiūrėti veido odą yra labai svarbu, kadangi ji turi būti ne tik graži, bet ir sveika. Nuo kokio amžiaus reikėtų pradėti rūpintis savo oda?

 

Veido oda reikėtų pradėti rūpintis jau nuo vaikystės. Ir tėvai turėtų pradėti mokyti savo vaikus prausti veidą vandeniu, tiek ryte, tiek vakare. Vėliau, vaikui augant ir artėjant prie paauglystės periodo, reikėtų prižiūrėti rimčiau. Tai yra higieniniai dalykai, kurie turėtų būti ugdomi nuo mažų dienų.

 

O kuo skiriasi vyrų, moterų ir vaikų odos priežiūra? Kaip atpažinti savo odos tipą?

 

Vaikų oda yra švelni, todėl jos priežiūrai užtenka paprasto vandens. Vėliau, prasidėjus paauglystei, į priežiūrą reikia įtraukti specialius prausiklius, tonikus, kremus. Tačiau priemonių yra labai daug, todėl norint parinkti tinkamą kosmetiką, reikėtų kreiptis į specialistus – gydytojus dermatologus arba kosmetologus. Kiekvieno vaiko oda yra skirtinga, bręsta skirtinai, todėl ir priemones reikėtų parinkti skirtingas.

 

Vyrų ir moterų odos priežiūra skiriasi nežymiai. Veidą reikia plauti ryte ir vakare, naudoti kremus, tonikus. Skirias tai, jog vyrams reikia naudoti specialias priemones po skutimosi, nes jos efektyviai nuramina stipriai sudirgintą odą.

 

Priemones visada reikia rinktis pagal odos tipą, kurie išskiriami keturi: sausa oda; normali oda; riebi oda; kombinuota oda.

 

Priemones visada reikia rinktis pagal odos tipą, kurie išskiriami keturi:

 

· sausa oda – lygi oda, kurioje nesimato porų. Žmonės su šia oda negali ilgai išbūti be kremo, kadangi tai lemia itin nemalonius, tempimą primenančius pojūčius;

· normali oda – svajonių oda, kuri yra lygi, elastinga, poros matomos labai mažai;

· riebi oda – pasižymi ryškiomis poromis, tokia oda gamina labai daug riebalo, dėl ko oda pradeda blizgėti.

· kombinuota oda – gali būti normali sausa arba normali riebi, priklausomai nuo zonos.

 

Minėjote, kad svarbu palaikyti švarią odą nepriklausomai nuo jos tipo. Kaip turėtų atrodyti odos valymas? Kaip dažnai plauti veidą?

 

Veidą reikia plauti ir ryte, ir vakare. Jeigu kalbame apie žmones, turinčius sausą veido odą, su priemonėmis plauti veidą reikėtų tik vakare, o ryte užtektų paprasto vandens. Kadangi vanduo dažniausiai yra kietas ir šarmingas, reikėtų naudoti toniką, kad šis pakoreguotų odos PH. Visų kitų odos tipų savininkai, veidą su specialiomis priemonėmis turėtų plauti ir ryte, ir vakare.

 

Tai yra būtina todėl, kad per dieną ant veido susikaupia daug nešvarumų, kuriuos prieš einant miegoti būtina pašalinti; na, o per naktį oda, atlikdama šalinimo funkciją išskiria riebalų sluoksnį bei toksinus, kuriuos nuprausiame ryte.

 

Kokias veido valymo priemones reikėtų rinktis ir ko ieškoti jų sudėtyje? Kaip dažnai jas naudoti?

 

Šiuo metu veido valymo priemonių pasirinkimas yra labai platus ir didelis. Tai gali būti ir geliai, ir kreminiai prausikliai, ir putos, ir pieneliai. Pirmiausia rekomenduočiau rinktis pagal savo odos tipą, tuomet atsižvelgti į problematiką. Pastaruoju metu atsirado tikrai daug pagalbinių priemonių, kurios gali padėti švariai nuplauti veidą, t.y. įvairūs aparatai. Tai ypatingai aktualu yra mišrios arba riebios odos savininkams, kadangi jų oda kemšasi ir riebaluojasi daugiau. Aparatas padeda kruopščiau nuplauti odą, negu mūsų pačių rankos. Taip pat papildomai tokie aparatai veikia, kaip masažiniai.

 

O kuo skiriasi veido odos priežiūra vasaros ir žiemos laikotarpiais? Ar skiriasi odos valymo rekomendacijos?

 

Odos valymo rekomendacijos nesiskiria. Bet kokiu atveju oda turi būti valoma ir prausiama ryte ir vakare. Riebios odos savininkai odą prausia net ir dienos metus. Kadangi vasarą oda greičiau riebaluojasi, atsiranda natūralus noras ją plauti dažniau. Priemonių naudojimas šiek tiek skirias: vasarą reikėtų naudoti lengvesnes odą daugiau drėkinti, nepamiršti apsaugos nuo saulės. Žiemą priemones galima rinktis sunkesnės tekstūros, kad apsaugotų nuo žvarbaus oro.

 

Tačiau ne paslaptis, kad odą svarbu pamaitinti ir iš vidaus. Kokiomis dar priemonėmis galima turėti gražią veido odą?

 

Čia labai svarbu yra mitybą. Vaisiai ir daržovės turi užimti didžiąją dalį mitybos raciono. Papildomai rekomenduojama naudoti vitaminus, itin svarbūs – vitaminas D bei C. Odai itin svarbūs yra skysčiai, todėl reikėtų nepamiršti gerti vandens. Rekomenduojamas kiekis yra 30 ml vienam kilogramui kūno svorio.

 

Šiandien neatsiejama gyvenimo dalimi tapo apsauginės veido kaukės, kurios dažnai sukelia bėrimus. Kaip galime suderinti kaukės dėvėjimą ir sveiką odą?

 

Deja, suderinamumas labai sudėtingas. Kaukės sukelia tikrai daug odos problemų. Dalis žmonių, kurie nesiskundė odos problemomis, pradėjo skųstis. Tai yra neišvengiamas dėvėjimas, todėl reikia labai kruopščiai plauti, valyti veidą. Jei įmanoma – išvengti makiažo. Nuolatinis kontaktas ir trintis dirgina odą ir visos makiažo priemonės tarsi labiau įsigeria į odą ir labiau kemša poras. Todėl reikėtų laikytis dviejų taisyklių – plauti veidą ir dažnai keisti kaukes.

 

Kada reikėtų sunerimti dėl veido odos būklės ir kreiptis į specialistus?

 

Reikėtų tuomet, kai atsiranda įvairūs paraudimai, perštėjimai, niežėjimai, bėrimai. Netgi paauglystės pradžioje, kuomet jaunam žmogui pradeda formuotis pirmieji inkštirai, bėrimo elementai, reikėtų kreiptis į specialistą, kuris paaiškintų, kaip prižiūrėti odą ir tokiu būdu užkirstų kelią rimtesnėms problemoms ateityje.

 

Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį, 9:30, per TV3 televiziją!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas