Kaip teisingai gerti skausmą malšinančius vaistus?

Kaip teisingai gerti skausmą malšinančius vaistus?

Vėl susirgote ir niekaip negalite įveikti ligos? Kalti daktarai, išrašantys netinkamus medikamentus ir vaistininkės, dalijančios niekam tikusius patarimus? O ar pagalvojote, kad paprasčiausiai netinkamai vartojate vaistus? Statistika byloja, kad tik maždaug penktadalis sergančiųjų atidžiai perskaito vaistų instrukcijas.

Klaida: viena tablete gerai, o dvi tabletės – dar geriau

Gydytojų paskirtos vaistų vartojimo dozės tikrai nėra paprasčiausias prasimanymas. Atitinkama dozė yra paskiriama atsižvelgiant į du aspektus: maksimalų teigiamą vaistų poveikį ir minimalų neigiamą vaistų poveikį. Tai, kad norėdami greičiau pasveikti išgersite dvi tabletes vietoje vienos – pridarys daugiau žalos, nei naudos.

Paprastas pavyzdys: jums skauda dantį. Pirmoji tabletė nuo skausmo negali suveikti per 2 minutes, tačiau tai tikrai nereiškia, kad reikia išgerti dar vieną tabletę. Dažnai žmonės, išgėrę antrąją tabletę susidaro įspūdį, kad būtent ji padėjo nuimti skausmą, o iš tiesų antroji tabletė nieko nepakeitė. Paprasčiausiai pradėjo veikti pirmieji išgerti vaistai.

Dar viena klaida, kurią dažnai kartojame, tai vaistų maišymas. Dviejų skirtingų preparatų medžiagos organizme gali imti blokuoti viena kitą, taigi geriausiu atveju gydymo efektas bus nulinis, o blogiausiu – gali dar labiau pablogėti sveikata. Jei gydymas turi būti kompleksinis (gydoma keliais preparatais), vaistus gali išrašyti tik medikas, kuris žino, kaip vieni į kitus reaguoja skirtingi preparatai.

Klaida: perdozavimas

Kuomet skauda, dažniausiai geriame vaistus net negalvodami. Didžiausia problema yra tame, kad didžioji dalis nuskausminamųjų turi skirtingus pavadinimus, tačiau labai panašias sudėtis. Išgėrę vienos rūšies ir kitos rūšies vaistų, galime gauti dvigubą dozę to paties preparato. Apsinuodijimas vaistais – menkas juokas.

2 psl. »

Komentarai (1)

Vita 2012-01-04 17:24
Labai reikėtų pasiskaityti visiems tiems, kurie vaistus geria vos tik kas

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas