Kaip sau padėti, jeigu jūs – „gyvas barometras“?

Kaip sau padėti, jeigu jūs – „gyvas barometras“?

Į orų permainas daugiau ar mažiau reaguojame visi, tačiau maždaug trečdaliui didmiesčių gyventojų tokie pokyčiai sukelia itin daug nepatogumų. Ką daryti ir kaip sau padėti?
 
Migreną gali sukelti ir... sniegas
 
Priklausomybės nuo orų kaitos simptomai žinomi turbūt visiems: tai galvos skausmas, tankesnis nei paprastai pulsas, dirglumas, lėtinių ligų paūmėjimas ir kt. Labai dažnai tokie žmonės apie artėjančias orų permainas žino jau iš anksto, ir aplinkiniai juos vadina „gyvaisiais barometrais“. Tokia reakcija gali būti būdinga prieš prasidedant lietui, sniegui ir net nedideliems atmosferos slėgio pokyčiams.
 
Daugiau dėl tokios priklausomybės nukenčia didelių miestų gyventojai: čia daugiau lėtinio streso ir infekcinių ligų, neigiamai veikiančių organizmo atsparumą, būdingesnis pasyvus ir nekokybiškas gyvenimo būdas (netinkama mityba, sėdimas darbas, neišsimiegojimas, retai išeinama į lauką ir pan.), ekologinės problemos. Organizmo apsauga silpnėja, ir jis tampa pažeidžiamesnis.
 
Į orų permainas reaguoja tiek ir visiškai sveiki, tiek ir sergantys lėtinėmis ligomis žmonės, tačiau pastarųjų simptomai labiau išreikšti. Savijauta gali pablogėti staiga – užtenka poros valandų ar net minučių. Pavyzdžiui, gali pašokti arba nukristi arterinis kraujospūdis.
 
Kaip su tuo kovoti? Iš pradžių įsitikinkite, kad bloga savijauta tikrai susijusi su orais. Pradėkite pildyti dienyną, fiksuokite dienas ir laiką, kai jums pasireiškia tokie simptomai, pasidomėkite orų prognozėmis, ar nebuvo magnetinės audros. Po to galima kreiptis pagalbos į neurologą arba terapeutą.
 
Poilsis, režimas ir sportas
 
Jeigu priklausomybė nuo orų jums neduoda ramybės nuolat, su ja būtina kovoti – antraip padėtis tik blogės: sumažėjęs darbingumas ir jėgų stygius pridarys rūpesčių tiek namuose, tiek darbe.

2 psl. »

Komentarai