Kaip sau nepakenkti: ką daryti ir ko geriau nedaryti peršalus?

Kaip sau nepakenkti: ką daryti ir ko geriau nedaryti peršalus?

Peršalimas pats savaime nėra pavojingas susirgimas, tačiau nesiimant reikiamų priemonių, ignoruojant simptomus arba gydantis netinkamai viskas gali baigtis sudėtingomis komplikacijomis.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė sako, kad svarbiausia žinoti, kada nebegalima ignoruoti peršalimo simptomų.

Ko reikėtų griebtis pirmiausia?

„Peršalimas yra organizmo signalas, kuris sako – sustok ir pasirūpink manimi. Jei tik turime tokias sąlygas, geriausia būtų tris dienas pailsėti, pabūti namuose, pagulėti lovoje, gerti daug skysčių, išprakaituoti. Taip pat reikėtų vartoti ir vaistus nuo peršalimo. Po tokių trijų dienų, šiltai apsirengus jau galima eiti į darbą. Tačiau tai šiais laikais tam tikra prasme yra prabanga, kurią sau gali leisti ne kiekvienas. Dažniausiai visi, taip pat ir aš, net ir sirgdami bėgame į darbus, mokyklas“, - sako K. Vaičaitienė.

Kyla klausimas – kaip pasveikti negulint lovoje? Tokiu atveju, pasak vaistininkės, geriausia būtų nueiti pas gydytoją arba į vaistinę ir smulkiai papasakoti, kokie simptomai kamuoja: ar sloguojame, ar yra kosulys, ar skauda gerklę, raumenis. Pagal šiuos simptomus vaistininkas parinks tinkamiausią vaistą. Einant į savitarną vaistininkė pataria būtinai pasitarti su specialistu, nes kai kurių vaistų veikliosios medžiagos gali kartotis. „Pats žmogus neturėtų rinktis kelių skirtingų vaistų nuo peršalimo. Dabar vaistinėse yra speciali kompiuterinė programa, kuria greitai galima patikrinti vaistų suderinamumą. Tai padaryti tiesiog būtina“, - primena rūpestinga vaistininkė.

Kai gydytis pačiam nevalia

K. Vaičaitienė primena, kad kartais net ir gulėjimas lovoje ar arbatų gėrimas gali nepadėti. Taip yra tuomet, kai liga ima komplikuotis. „Vaistinėje visada ligoniui pasakome, kai matome, kad jam reikalinga gydytojo pagalba ir mes, vaistininkai, jau nebegalime padėti. Pirmas simptomas – aukšta temperatūra. Jeigu temperatūra aukštenė nei 38 laipsniai, ligonis privalo eiti pas gydytoją. Jei geriant arbatas ir vaistus nuo peršalimo savijauta per tris dienas nepagerėja ar netgi pablogėja, taip pat turime pasirodyti gydytojui“, - sako vaistininkė.

Pasak jos, peršalimas nėra toks jau nekaltas dalykas, nes virusai pažeidžia daug organų, todėl galima susirgti ir meningitu, ir plaučių uždegimu, ir angina. Taigi, jei tris dienas negerėja, reikia nedelsiant eiti pas gydytoją.

Komentarai