Kaip prižiūrėti jautrią odą

Kaip prižiūrėti jautrią odą

Rūpintis jautria oda ne taip jau paprasta, kaip gali pasirodyti: juk ją sudirginti gali ir menkiausias vėjelis, ką jau bekalbėti apie kosmetikos priemones, kaitrią saulę ar žvarbų orą... Kad tai padaryti būtų lengviau, atrinkome pačius geriausius patarimus.

Ką daryti:

 

  • Jei reguliariai gersi vandenį su citrina, oda ilgiau išliks švari, taps skaistesnė. Šis gėrimas naudingas ne grožiui, bet ir sveikatai: jis padės virškinimui, šalins toksinus, išvalys kraują ir pagerins kraujotaką.
  • Nesvarbu, koks tavo odos tipas: ją reikia saugoti nuo ultravioletinių spindulių. Pasistenk rinktis tokį apsauginį kremą, kuris neturėtų kvapiklių.
  • Rinkis tavo odai tinkamą kosmetiką, jos sudėtyje turėtų būti aktyvių antioksidantų ir uždegimą mažinančių komponentų (pavyzdžiui, baltosios arbatos, jūros dumblių, medetkų ir t. t.).
  • Gamindama maistą stenkis naudoti uždegimą mažinančius prieskonius: ciberžolę, imbierą, cinamoną ar juoduosius pipirus. Jie netgi padeda išvengti raukšlių!
  • Sumaišyk pusę stiklinės cukraus su alyvuogių aliejumi ir uždėk šią masę ant veido, šiek tiek palauk, tuomet nuplauk kaukę ir pasitepk citrinos sultimis suvilgytu vatoms tamponėliu. Palauk 5 minutes, nusiprausk šiltu vandeniu ir patepk odą drėkinamuoju kremu.


Ko nedaryti:

 

  • Giliai išvalyti odą pakanka kartą per 8–14 dienų. Jautriai odai nenaudok valomųjų kremų su kietomis dalelėmis: riešutais, kriauklytėmis ar kristaliukais – geriau rinkis švelnias priemones su vaisių rūgštimis.
  • Per dažnai naudojamos veido priežiūros priemonės kenkia odai: kasdien užtenka vos kelių produktų, o visi kiti, skirti odos valymui ar atgaivinimui (tarkim, kaukės), turėtų būti naudojami tik retkarčiais.
  • Nepamiršk, kad muilas, sulfatai bei kvapikliai sausina ir smarkiai dirgina odą.  Visuomet prauskis tik šiltu, o ne karštu vandeniu.
  • Nenaudok jokių priemonių, kurių sudėtyje yra naftos produktų – jos padengia odą drėgmei nelaidžiu sluoksniu, todėl neleidžia jai kvėpuoti ir maitintis.

Komentarai (2)

Nesvarbu 2015-10-12 21:00
sveiki pas mane yra jautri oda kai buna raudona veida tepau taukmedžio sviestu kremu ir jis man degina veido oda ir paliko dar raudona visa veida tada veido tonika ir man jis degina tada savo kremu, sausu veido odai pasitepau bet truputi degino bet ne tiek baisiai kaip tie buvo, tonikas prausiklis ir taukmedžio sviestu, tai kokiu priemonu man reikia kai palieka raudona veida. ka daryti pas mane labai jautri oda, ir plona mano oda tipas.
Lukrecija 2012-06-11 22:35
aš tai naudoju baby krema

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas