Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio lygį kraujyje

Kaip per 7 dienas sureguliuoti cholesterolio lygį kraujyje
@ Shutterstock

Mokslininkų teigimu, cholesterolio lygį galima sureguliuoti be vaistų – užtenka pakeisti mitybą ir dienos režimą. Sveikuoliai tai sako išbandę savo kailiu: jiems pavyko įrodyti, jog užtenka vos savaitės, kad cholesterolio kiekis kraujyje susinormalizuotų be jokių preparatų.
 
Gerasis ir blogasis cholesterolis
 
Tiek vadinamasis blogasis, tiek gerasis cholesterolis reikalingas mūsų kūnui – ląstelių membranoms sutvirtinti ir hormonams pasigaminti. Cholesterolis kraujyje netirpsta ir po kūną jį išnešioja dviejų rūšių lipoproteinų molekulės: žemo tankio lipoproteinai (ŽTL) ir aukšto tankio lipoproteinai (ATL). Pirmieji gavo blogojo cholesterolio vardą, o antrieji – gerojo.
 
„Blogasis cholesterolis nežiūrint, kad taip vadinamas, atlieka organizmui ypatingą ir būtiną funkciją – ląstelėms suteikia jėgą ir energiją tinkamai veikti. Be šio blogojo cholesterolio ląstelės silpsta ir praranda veiklumo galią“, - teigia Jonas Skonsmanas, biomedicinos mokslų daktaras.
 
Nesutilpęs į ląstelių veiklos sferas blogasis cholesterolis sudaro jo natūralių poreikių perviršį (perteklinį rezervą). Šį perteklinį ŽTL kiekį gerasis cholesterolis surenka iš kraujo ir transportuoja į kepenis išvalyti, kad blogasis cholesterolis negalėtų nusėsti ant kraujagyslių sienelių. „Todėl kuo didesnis gerojo cholesterolio kiekis kraujyje, tuo sėkmingiau bus atsikratyta blogojo cholesterolio pertekliaus, tuo sveikiau širdžiai ir arterijoms“, - aiškina J. Skonsmanas.
 
Blogasis cholesterolis gali blokuoti kraujotaką
 
„Blogasis cholesterolis lengvai patenka į oksidacijos rizikos pinkles. Tai lemia mažesnis gerojo cholesterolio ir antioksidantų kiekis kraujyje, susilpnėjusi kepenų funkcija kada kepenys nebepajėgia išvalyti cholesterolio pertekliaus“, - sako mokslininkas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.

Kitas faktas