Kaip paprastas ventiliatorius padeda išgyventi karščius

Kaip paprastas ventiliatorius padeda išgyventi karščius

Namuose karšta iki beprotybės, mintyse keikiamasi, jog remonto metu buvo atsisakyta idėjos įrengti kondicionierių, todėl dabar tenka kentėti neapgalvoto spendimo pasekmes. Nenusiminkite, nes nesate toks vienintelis. Anot didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt pardavimų skyriaus specialistų ventiliatoriai, atšilus orams, yra viena perkamiausių prekių.

Kita vertus, jei namuose jau turite ventiliatorių, kuris visą žiemą dulkėjo sandėliuke ir nėra labai galingas, nebūtina pirkti naujo prietaiso, reikia žinoti, kelias gudrybes, kurios leis mėgautis malonia vėsa namuose.

Greitas kambario išvėdinimas

Kuomet karšta, reikia vadovautis principu, jog naktį kambariai yra vėsinami atidarius langus ir šaldant patalpas kaip tik įmanoma labiau, o dieną reikia uždaryti langus, užverti žaliuzes ir neleisti karšto oro į kambarį. Vakare, atvėsus orui už lango, reikia atverti langą, kambario viduryje (arba 2 metrai nuo lango) pastatyti ventiliatorių nukreiptą į langą. Taip palikti ventiliatorių bent valandai. Ventiliatorius greičiau išpučia karštą orą iš kambario ir kambarys greičiau išvėdinamas, oras pasikeičia į šaltesnį. Tuomet pakanka palikti atvertą lango viršų nakčiai. Ryte kambarys bus vėsesnis nei bet kada anksčiau, kadangi labai greitai buvo pašalintas karštas oras.

Improvizuotas kondicionierius

Norint atvėsinti kambarį, reikia pasitelkti šaltą vandenį. Pavyzdžiui, padeda prileisti vonelę šalto vandens – kol vanduo pasiekia kambario temperatūrą, jis išgarina tikrai nemažai šalčio ir atvėsina kambarius. Galima išplauti šaltu vandeniu grindis – tačiau šis būdas priverčia sukaisti dirbantį žmogų, tad rezultatas nėra visai toks kokio tikimasi. Geriausias būdas, sukurti improvizuotą oro kondicionierių iš dubenio ledukų ir ventiliatoriaus. Tereikia bent litro talpos dubenį (kuo daugiau, tuo geriau) pridėti paprastų ledukų ir padėti prieš veikiantį ventiliatorių. Oro srovė išsklaidys nuo ledukų garuojantį šaltį po kambarį ir oro temperatūra kambaryje nukris bent pora laipsnių. Jei, sakykime, darbe nėra ledukų, galima tiesiog šaltame vandenyje sudrėkinti medžiagos skiautę ar šluostę ir uždėti ant ventiliatoriaus korpuso priekio. Rezultatas nebus toks efektyvus kaip su ledukais, tačiau tikrai pasijaus.

Jei nepatinka eksperimentuoti

Ventiliatoriai ir šiek tiek išmonės gali sukuri vėsius ir gaivinančius stebuklus, tačiau tam reikia laiko ir kantrybės. Jei tai nėra jūsų stipriosios savybės, seną ir dulkėtą ventiliatorių verčiau pakeisti kitu, kuris kokybiškai atlieka savo darbą. Tačiau, kaip išsirinkti, juk šiuo metu ventiliatorių rinka tiesiog perpildyta?

Pasirinkimas priklauso nuo to, kam ventiliatorius skirtas. Jei norite sukurti vėsaus oro cirkuliaciją nedidelėje erdvėje ar tik aplink save, pavyzdžiui, aplink darbo stalą, rinkitės nedidelį pastatomą ventiliatorių, jo galingumo tikrai pakaks, norint atsivėsinti. Tuo tarpu, erdviam kambariui ar patalpai reikia galingo ventiliatoriaus su plačiomis sukimosi mentėmis. Tokio tipo mentės sukuria tolygią oro cirkuliaciją ir efektyviau gaivina dideles erdves.
 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.

Kitas faktas