Kaip padėti savo sąnariams be vaistų

Kaip padėti savo sąnariams be vaistų

Sąnarių skausmais skundžiasi ne tik pagyvenę, bet ir jauni žmonės. Netinkamas gyvenimo būdas, per mažai judėjimo arba atvirkščiai – per dideli krūviai po truputėlį naikina sąnarius ir nuolatiniais skausmais apkartina gyvenimą.

Pagrindiniai simptomai, įspėjantys apie galimas sąnarių ligas, yra sąnarių skausmas, nelankstumas, silpnumas, patinimas. Kai kuriais atvejais gali varginti nuovargis, pakilti temperatūra, imti kristi svoris. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Joana Griškevičienė sako, kad sąnarių ligas gali paskatinti ne tik paveldimumas ar sėslus gyvenimo būdas, bet ir netinkama mityba bei stresas.

„Kaime žmonės paprastai būna sveikesni, nes valgo neperdirbtą maistą, juos teigiamai veikia ramesnė kaimo aplinka, fizinė veikla. Dėl šių priežasčių geriau veikia imuninė sistema, širdis būna sveikesnė. Ypač stresas neigiamai veikia imuninę sistemą, trikdo ląstelių veiklą ir sukelia daugelį ligų. Streso ryšį galima atrasti net ir su sąnarių ligomis, kurios užklumpa dėl prastai įsisavinamo kalcio, vitamino D“, - sako rūpestinga vaistininkė.

Didžiausias iššūkis pažeistiems sąnariams – šaltis ir drėgmė. Šaltas oras verčia kraujagysles susitraukti, taigi sulėtėjusi periferinė kraujotaka į galūnes atneša mažiau kraujo. Jas ima mausti, kojos gali patinti ir atsirasti kitų nemalonius pojūčius sukeliančių simptomų. Žmonėms, turintiems sąnarių problemų, einant į lauką patariama šiltai apsirengti, nes sąnariai labai jautriai reaguoja į temperatūrų svyravimus.

Tačiau šaltis ir drėgmė – ne vieninteliai sąnarių priešai. Ne ką mažesnių problemų sukelia ir anstvoris bei aktyvios veiklos stoka. Per didelis svoris apkrauna sąnarius, todėl prasideda nuolatiniai skausmai ir žmogus paprasčiausiai su laiku ima vis mažiau judėti, taip dar labiau didindamas svorio probemą. Aktyvios veiklos stoka sąnarius tarsi apmarina, todėl vėl priversti juos dirbti būna tik sunkiau. Dažniausiai, kai sąnariai būna pažeisti, judant juos ima skaudėti, tačiau gulėjimas lovoje tikrai nėra sprendimas.

2 psl. »

Komentarai (2)

kaunas 2013-04-19 20:45
nuo miego puikiai padeda apyniu spurgu arbata...kas link sanariu bedu,tai silicio ir zinko stoka daznai sukelia ju skausmus,o aplamai, reumatoidinis artritas labai populiari liga patapo:((((o dar vienas paprastas vaistas
-VANDUO!!!
vitalija korocianskiene 2013-04-07 22:45
kas sake kad negerti piena ir sanariu skausmai praeis ! as negeriu pieno ir vargstu su sanariais !

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas