Kaip numesti svorio ir išsaugoti sveikatą?

Kaip numesti svorio ir išsaugoti sveikatą?

XXI amžiaus fobija – užlipti ant svarstyklių ir pamatyti, kad priaugote svorio. Antsvoris – tai labiausiai paplitusi šių dienų problema. Moterys ir vyrai bet kokia kaina siekia sulieknėti, ir nori tai padaryti kuo greičiau, net nesusimąstydami, kad tokios greitos permainos gali pakenkti sveikatai. Ar tikrai tie 5–10 kilogramų taip baisiai kliudo, kad rizikuotumėte tuo, kas brangiausia – savo sveikata? Be to, nėra garantijos, kad nutirpę kilogramai negrįš su kaupu, todėl viską reikia daryti labai apgalvotai. Pamirškite klausimą „kaip greitai numesti svorio?“ ir siekite savo tikslo neskubėdami. To, ką sukaupėte per pusmetį ar kelerius metus, per 2–3 dienas neatsikratysite.

Pirmiausiai siūlome išsiaiškinti, dėl kokios priežasties norite numesti svorio, ir tik po to imtis atitinkamų priemonių.

Dažniausios antsvorio priežastys

 

  • Pasyvus gyvenimo būdas. Prisiminkite savo vaikystę: vos tik atšildavo oras, jūs negalėdavote nustygti vietoje ir verždavotės į lauką. Ten jūs greičiausiai nesėdėdavote ant suoliuko, o žaisdavote su kitais vaikais. Šiuolaikinis jaunimas auga jau kitaip. Retai galima pamatyti būrelį pyplių, kurie žaistų karą, slėpynes, kvadratą ar ką nors panašaus. O paauglių dar mažiau... Jie visą savo laisvalaikį praleidžia prie komoiuterio arba televizoriaus, žaisdami kompiuterinius žaidimus arba naršydami internete, pasinėrę į virtualų pasaulį. Nenuostabu, kad energija neišnaudojama, o riebaliukai kaupiasi. Ir tas pats pasakytina ne tik apie vaikus, bet ir suaugusiuosius.
  • Kaloringas maistas ir kenksmingi produktai. Atkreipkite dėmesį į savo racioną. Daugiausiai kalorijų turi majonezas ir padažai, dešros, dešrelės, duonos ir pyrago bei konditeriniai gaminiai, greito paruošimo maistas, gazuoti gėrimai ir panašiai.
  • Stresas. Jums atrodė, kad dėl stresinių situacijų žmonės netenka svorio? Teks jus nuvilti. Kiekvienas organizmas individualus, tad į stresines situacijas reaguoja skirtingai: vieni liesėja, kiti intensyviai priauga svorio.
  • Paveldimumas ir įvairios ligos. Apmaudu, bet šiuo atveju žmogus dažniausiai nieko negali pakeisti. Tačiau tai ne priežastis nuleisti rankas, nes išeitis yra visada.

2 psl. »

Komentarai (3)

Irena 2012-05-26 23:56
labai gera nuoroda Elena, ieskojau butent to, bet nieko neradau :) Aciu
Nesvarbu 2012-05-13 13:36
sveiki aš sveru 68kg o,amžus 14m.
ir pati nežinau kaip sulieknet per 30dienu
ar greičiau numesti,ir koja turu selulita........
kas galietu padet.
zuzana 2012-05-09 10:09
kai organizmui trūksta magnio - traukia raumenis, o kalio trūkumas kenkia širdžiai. Kalio labai daug netenkami prakaituodami.
Šių medžiagų būtina pavartoti papildomai, jei fizinis krūvis nemažas....

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas