Kaip nėščiajai pasiekti kūno ir proto harmoniją?

Kaip nėščiajai pasiekti kūno ir proto harmoniją?
@ Shutterstock

Nė vienai būsimajai mamytei nėra naujiena, kad nėštumo metu reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka. Net ir tos, kurios paiso nėštumo metu taikomų gyvenimo būdo rekomendacijų, ima skųstis įvairiais negalavimais: kankina ne tik sveikatos problemos, bet ir jaudulys, nerimas ar nepastovi emocinė būsena. Kaip suvaldyti tai, kas vyksta gražiausio moters gyvenime periodo metu ne tik kūne, bet mintyse?
 
Valdyti jausmus ir emocijas – įmanoma
 
Laikomasi nuomonės, kad audringos emocijos ir staigiai besikeičiantys jausmai nėštumo metu – įprastas reiškinys. Tačiau akušerė ginekologė Linda Širšinaitienė įspėja, kad taip manyti klaidinga ir netgi žalinga. Iš tiesų, kiekviena nėščioji gali išmokti pajausti meilę besikeičiančiam savo kūnui ir pažinti bei suvaldyti visas neigiamas emocijas.
 
Visų pirma, moters savijauta nėštumo metu – ne vien tik jos pačios rūpestis. Vienas stipriausių besilaukiančios moters troškimų – saugumo bei užtikrintumo jausmas. Tuo turėtų pasirūpinti ne kas kitas, o artimieji. „Dažnai besilaukiančią moterį baugina besikeičianti jos fizinė būklė, kankina klausimai dėl ateities, jaudinamasi dėl vaisiaus. Kiekviena moteris skirtingai reaguoja į atsiradusius pokyčius, tačiau galima sutikti, kad visų besilaukiančiųjų pojūčiai, jausmai ir reakcijos tampa kur kas ryškesni, nei įprastai. Dėl šios priežasties itin svarbu, kad nėščioji sulauktų įvairiapusiško palaikymo iš savo partnerio bei kitų artimiausių žmonių“, – teigia L. Širšinaitienė. Gydytoja ypač pabrėžia partnerio vaidmenį: „Šeimos laukiama dviese, tad vyras turėtų būti atidus, greitai reaguoti į moters emocinius svyravimus ir skirti būsimai mamai daugiau laiko: anksčiau grįžti iš darbo, kartu lankyti pasiruošimo gimdymui kursus, pasirūpinti reikiamomis prekėmis ar palepinti moterį nedidelėmis staigmenomis. Svarbu suprasti, kad saugią emocinę aplinką galima sukurti net ir pasitelkiant smulkmenas. Moteris tikrai tai pastebės ir įvertins“, – tikina gydytoja. Ji  taip pat pabrėžia, kad laukiantis itin naudinga pabendrauti su kitomis būsimosiomis mamytėmis: aptarti aktualius klausimus, pasidalinti potyriais, jausmais ir turimomis žiniomis.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas