Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kaip maitintis kasos uždegimo metu

Kasa – tai nedidelis (20 centimetrų ilgio ir 3-4 centimetrų pločio), tačiau labai svarbus organas, be kurio žmogus negali gyventi. Kasa atlieka dvi funkcijas: gamina ir į kraują išskiria hormonus (pirmiausia insuliną, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje) bei gamina ir į plonąją žarną išskiria kasos sultis, kuriose yra fermentų, skaidančių baltymus, riebalus, krakmolą.

Ūminis ir lėtinis kasos uždegimas – tai sunkios ligos, smarkiai paveikiančios visą žmogaus organizmą. Norint apsisaugoti nuo šių ligų, visų pirma reikia susirūpinti savo mityba: ji turi būti saikinga ir reguliari. Didelę įtaką daro ir alkoholis, kuris skatina išsiskirti skrandžio sultis, o pastarosios skatina kasos sulčių gamybą. Be to, nuo alkoholio žarnos gleivinė paburksta ir užspaudžia latako, kuriuo kasos sultys nuteka į žarną, angą. Taigi alkoholis, tiesiogiai neveikdamas kasos, gali padaryti jai didelę žalą. Norint apsaugoti savo kasą, būtina gydyti infekcijos židinius: tulžies pūslės ir latakų uždegimus bei pašalinti tulžies pūslėje esančius akmenis.

Ūminis kasos uždegimas (ūminis pankreatitas)

Ligonis, sergantis ūminiu kasos uždegimu, turi badauti ir yra gydomas vaistų injekcijomis. Sveikatos būklei gerėjant, jis palaipsniui pradedamas maitinti neriebiu, nesaldžiu ir nesūriu maistu. Net ir pasveikus ligoniui kurį laiką draudžiama vartoti mėsos, žuvies, daržovių ir grybų sultinius, riebią mėsą ir žuvį, keptus, rūkytus ir konservuotus gaminius bei kai kurių rūšių vaisius ir daržoves. Alkoholis – griežtai draudžiamas.

Lėtinis kasos uždegimas (lėtinis pankreatitas)

Esant įprastai lėtinio kasos uždegimo formai, ligonio maisto racionas yra visiškai pilnavertis ir tik paūmėjimo atveju gydytojai nustato specialią dietą. Įprastai siūloma valgyti neriebią virtą ar troškintą jautieną, vištieną, veršieną, triušieną, taip pat virtą arba kapotą žuvį. Papildomai galima valgyti kiaušinius, varškę, neriebius sūrius.

2 psl. »

Komentarai (32)

Vidas 2020-04-16 20:09
Kas gali pasakyti kokiom dozėm reike gerti pelyna gydant pankretita ir kiek kartų per diena,kas bandėte gydytis su pelynu prašau parašykit.
Bronius 2020-04-16 19:33
Kas gali pasakyti kiek pelyno reike išgerti pr viena karta gydant pankretiti.
Algimantas 2019-11-01 06:19
Sakykit kaip gyditis kasos letini pankretita?kaip tuos pelynus gerti ar ka?kokia ta dieta geriausia?Ar galima gerti kava ir kokia arbata geriausiai?parasykit kas nors.....el.pastas [email protected]
Margarita 2019-10-16 22:21
Mano lipazė 80
Viršiju normą,baltas liežuvis jau metai.Nustatytas pankreatitas
Ar galiu gydytis vaistažolėmis?
Zita 2019-09-08 15:07
Ar tikrai padeda pelynas meteles norėčiau išbandyti bet nedristu
Liudas 2019-08-02 22:40
Sveiki man 26m.pries tris metus susirgau kasos uzdegimu ir visa laika diena is dienos maudzia kairy sona kas galetu buti? Skausmas paastreja isgerus gazuoto gerimo ,valgant ir tt. Skausmas persiduoda y nugara bet daktarai nieko neranda tai nebezinau kame saktys skausmas kasdien is 10/5
Valerija 2019-02-26 11:07
Turejau kasos problemu daznai paskaudedavo po kavos astresnio maisto alkoholio bet as radau enciklopedijos knygoje parasyta kad kasos uzdegimus gydo pelyno ar dar vadinamos meteles zole .Daug jos isgeriau ir jau koki 20 metu nejauciau nieko ,geriu kava kiekv diena ir valgiau viska anadien truputi jauciau spazmus manau vel reikes pakartoti kursa.
Valerija 2019-02-26 11:07
Turejau kasos problemu daznai paskaudedavo po kavos astresnio maisto alkoholio bet as radau enciklopedijos knygoje parasyta kad kasos uzdegimus gydo pelyno ar dar vadinamos meteles zole .Daug jos isgeriau ir jau koki 20 metu nejauciau nieko ,geriu kava kiekv diena ir valgiau viska anadien truputi jauciau spazmus manau vel reikes pakartoti kursa.
Rita 2019-02-11 17:24
Sveiki,
Ka rodo sumazejusi lipaze? Norma 20, mano 15. Kai kurie LT ir uzsienio šaltiniai sako, jog tai rodo letini kasos uzdegima, o mano gydytoja tai grieztai neigia. Letinio pankreatito simptomus turiu jau 3 metus. Ji vus kartoja, jog man svoris nekrenta. Ar tai pagrindinis rodiklis?
Ramune 2019-01-28 22:55
Labai idomu ,kodel padidejo man kasa truputeli skauda.Kasos fermentu amilaze padidejus turi buti 50.Mano 74.Ar cia uzdegimas ar kas blogiau.,gal atsiras zmoniu kurie nuramins.