Kaip kaitinti kojas?

Kaip kaitinti kojas?
@ Shutterstock

Ruduo – peršalimo ligų metas. Karštos vonelės padės jums greičiau pasveikti!
 
Esant kosuliui, užgultai nosiai ir bendriems negalavimams karštos vonelės kojoms – pati efektyviausia procedūra, kurią galima atlikti namų sąlygomis. Karštas vanduo pakelia vietinę kūno temperatūrą, kojų kraujagyslės išsiplečia, kraujas „nusiurbiamas“ iš užgultos nosies, bronchų ir trachėjos, sumažėja uždegimo apimtų zonų patinimai ir paburkimai, todėl tampa lengviau kvėpuoti, išnyksta kosulys. Viso to galima pasiekti vos per 15 minučių.
 
Karštos vonelės – efektyvi profilaktinė priemonė, padėsianti jums, jei sušalote ar sušlapote kojas. Ji padeda greitai sušilti ir užkirsti kelią nemalonioms pasekmėms.
 
Kaip ir bet kuri kita procedūra, vonelės kojoms turi savų kontraindikacijų: tai – nėštumas (karštas vanduo didina persileidimo ir priešlaikinio gimdymo tikimybę), širdies ir kraujagyslių ligos (procedūros metu širdis gauna papildomą krūvį, pulsas tampa tankesnis). Kojų negalima kaitinti, jei kūno temperatūra aukštesnė nei 37,5 laipsnių – vonelės temperatūrą pakels dar labiau, dėl ko pablogės savijauta.
 
Kalbant apie vaikus – šios procedūros leidžiamos nuo 3-4 metų amžiaus (ne anksčiau!), vaikams vandens temperatūra turi būti žemesnė, negu suaugusiesiems (vaikų odelė jautresnė, todėl reikia orientuotis į vaiko, o ne į savo pojūčius). Ir dar šis tas: niekada nepalikite atžalos be priežiūros!
 
Kaip kaitinti kojas?
 
Jei procedūrą atliekate pirmą kartą, į negilų dubenį ar vonelę įpilkite 38-39 laipsnių temperatūros vandens, šalia pasistatykite arbatinuką su karštu vandeniu. Po 2-3 minučių, kai apsiprasite su vandens temperatūra, įpilkite karšto vandens, apsipraskite, įpilkite vėl. Kartoti reikia tol, kol pasieksite 40-41 laipsnį. Tačiau kankintis nereikia – vanduo neturi jums teikti nemalonių pojūčių.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas