Kaip įveikti migreną?

Kaip įveikti migreną?
Sigita Kriaučiūnienė

Galvos skausmai kankina daugelį iš mūsų. Laimingi tie, kurie randa tikrąją priežastį ir gali jos atsikratyti. Regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad labai dažnai regėjimo sutrikimai ir galvos skausmai yra susiję. Juos sukelia patiriama įtampa, kurios žmogus negali įvardinti sau kaip įtampos, nes ji yra tapusi gyvenimo būdu ir slepiasi įpročiuose.
 
Savo paskaitose ir stovyklose ji moko atpažinti sutrikimų priežastis, jas šalinti, dalijasi kitų žmonių patirtimis. „Kūnas reaguoja į įtampą, kurią patiria žmogus. Tuomet susitraukia kaklo, veido, pečių, krūtinės raumenys. Kaip bebūtų keista, dažniausiai įtampą sukelia ne išoriniai veiksniai, o mūsų pačių įpročiai ir įsitikinimai, kaip viskas turi vykti gyvenime“, - sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė.
 
Migrena nuo mažens
 
Trisdešimt vienerių Inga migrena serga nuo 6-erių. Atliko daug tyrimų: akių dugno, magnetinio rezonanso ir gausybę kitų. Niekas nieko nerado, o vaistų nuo skausmo suvartoti nesuskaičiuojami kiekiai.
 
Kartą ji pastebėjo, kad ima nervintis kaskart, kai viskas vyksta ne taip, kaip ji nori, o tuomet greitai atsiranda ir galvos skausmas. „Labai norisi, kad viskas būtų pagal mane, o jei ne – tada savotišką pažeminimą patiriu kažkur pasąmonėje. Supratau, kad mechanizmas yra toks: stresas, įsitempia pečiai, kaklas ir stipriai sutrinka kraujotaka į galvą“, - pasakoja moteris.
 
Padeda tik masažas
 
Inga suprato, kad niekas jai nepadeda taip, kaip agresyvus galvos, kaklo, pečių masažas, kai atpalaiduojamos įsitempusios vietos. Dabar ji visiškai įsitikinusi, kad tai vyksta dėl įtampos ir bando keisti požiūrį, norą viską kontroliuoti.
 
Rima pasakoja, kad migrenos priepuolius kenčia nuo 10 metų. Priežasties taip pat niekas negalėjo rasti, tačiau ji pastebėjo, kad esant stresui (net ir nedideliam), sustoja kvėpavimas, jis tampa retesnis nei įprastai. Tad jei spėja save ,,pagauti“, pradeda sąmoningai kvėpuoti dažniau, giliau. Taip pat jai visuomet galvą skauda po ilgesnio nei 5-6 valandų miego. Ji mano, kad taip nutinka dėl vandens trūkumo, mat moteris pastebėjo, kad jei nepamiršta viduryje miego išgerti stiklinę vandens, priepuolio pavyksta išvengti. Rima taip pat negali vaikščioti be akinių, nes tuomet galvos skausmas – garantuotas.

2 psl. »

Komentarai