Kaip išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį?

Kaip išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį?

Parduotuvės siūlo itin gausų pačių įvairiausių dantų šepetėlių asortimentą. Skiriasi jų forma, kietumas, spalvos ir, žinoma, kainos... Kaip nepasimesti šioje daugybėje ir išsirinkti tokį šepetėlį, kuris tiks geriausiai?
 
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį
 
Šerelių kietumas.  Gamintojai šepetėlius pagal kietumą skirsto į šiuos tipus: kietą („hard“), vidutinio kietumo („medium“), minkštą („soft“) ir itin minkštą („extra soft“). Šepetukai kietais šereliais yra skirti tik plokštelėms prižiūrėti, o ne valyti dantis, nes nutrina danties audinius ir traumuoja dantenas. Vidutinio kietumo šepetėliai yra patys populiariausi. Juos patartina rinktis žmonėms, kurių dantenos ir dantys yra sveiki. Minkšti ir itin minkšti šepetėliai skirti tiems, kurių dantenos kraujuoja. Pastebėtina, kad minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau prisitaiko prie dantų formos ir nepažeidžia dantenų, taip pat geriau išvalo dantis ties dantenų kraštais.
 
Šerelių „medžiaga“.  Sintetiniai šereliai yra geresni už natūralius. Natūralūs lengvai iškrenta ir taip pat lengvai gali patekti į žmogaus organizmą, o štai sintetiniai laikosi geriau, juose rečiau veisiasi mikrobai.
 
Gana naujas išradimas – dantų šepetėliai, kurių šereliai keičia spalvą. Jeigu jie ima blukti, tai ženklas, kad atėjo laikas šepetėlį keisti nauju.
 
Šerelių išdėstymas.  Specialistų teigimu, šis parametras yra itin svarbus. Geriausia, kai šepetėlio šereliai yra dviejų lygių – juo bus patogiausia išvalyti tarp dantų susikaupusias apnašas. Beje, ar žinojote, kad ėduonis dažniausiai atsiranda būtent tarpdančiuose?

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas