Kaip išsirinkti šlepetes?

Kaip išsirinkti šlepetes?

Daugelis iš mūsų batus renkasi labai atsakingai – neretai nutinka taip, kad tinkamos avalynės nerandame daugiau nei vieną savaitę. Mes išsimatuojame kalnus batų, apsvarstome, kaip juos prižiūrėsime, prie ko jie derės, ar bus patogūs, praktiški, gražūs, ar kaina atitinka kokybę ir panašiai. Šlepetes, atrodytų, nusipirkti daug paprasčiau – sunešiojom vienas, einam ieškoti kitų, ir paprastai imame tokias, kurios pirmiausiai papuola po ranka. Vis dėlto reikėtų šiam pirkiniui skirti gal netgi daugiau dėmesio, negu kokiems nors batams – juk avalynė, nešiojama namuose, kaip jokia kita veikia mūsų sveikatą.

Kam ir kiek?

Kiek porų šlepečių yra jūsų namuose? Greičiausiai tiek pat, kiek juose gyvena šeimos narių. Na, gal dar viena kita pora atsargai, paslėpta „dėl visa ko“, jeigu užklystų nelauktų svečių. O tai labai blogai! Iš tiesų kiekvienas iš mūsų turėtų turėti bent po dvi šlepečių poras, jau vien todėl, kad kartą per mėnesį jas būtina išskalbti arba „nukenksminti“, ypač tiems, kurie įsispiria basomis, be kojinių. Tiesa ta, kad ant pėdų kaupiasi devynios galybės bakterijų, mikrobų, sukeliančių ne tik nemalonų kvapą ir įvairias odos ligas, bet ir daugybę kitų problemų.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šlepetes? Visų pirma – labai rekomenduotina, kad jos būtų pasiūtos iš natūralių medžiagų. Tiems, kurie dažnai skundžiasi sąnarių skausmais, geriausiai tiks vilnonės šlepetės, jeigu kojos labai prakaituoja – su medvilne, kanapėmis, bambukais arba iš natūralios odos.

Kad ir iš ko būtų pagaminta ši avalynė, kaip jau minėta, periodiškai ją reikia „nukenksminti“. Šiam reikalui imama medžiagos skiautelė, kuri suvilgoma acte ir įkišama į šlepetę. Avalynę sudėkite į celofaninį maišelį, užriškite ir palikite vienai parai. Savaime suprantama, actas nekvepia, tad po to šlepetes reikės gerai išvėdinti balkone.

2 psl. »

Komentarai (1)

Lidija 2024-01-03 11:27
Norečau bet koke kaina butu