Kaip gydyti egzemą? (II dalis, pabaiga)

Kaip gydyti egzemą? (II dalis, pabaiga)

Yra įvairių kovos su egzema būdų. Pirmojoje straipsnio dalyje aptarėme, kaip reikėtų pakeisti savo gyvenimo būdą, kad palengvintumėte ligą. Dabar pakalbėsime apie natūralias pagalbines priemones.
 
Antras būdas: natūralios priemonės
 
Naudokite alavijus. Šio augalo sultys primena gelį ir naudojamos žaizdų, nudegimų ir kitokių odos pažeidimų gydymui jau nuo neatmenamų laikų. Jos puikiai ramina niežulį ir drėkina odą. Daugelis sergančiųjų egzema pastebi, kad alavijai ženkliai palengvina ligos eigą.
 

  • Nors alavijai dažnai naudojami odos priežiūros priemonėse, jose esantys komponentai kai kuriais atvejais vis tiek gali dirginti odą, todėl geriau įsigyti patį augalą ir naudoti grynas jų sultis.
  • Iš pradžių reikia nulaužti lapelį ir išspausti kelis lašus sulčių. Patepkite šiuo geliu egzemos pažeistas odos vietas ir palaukite, kol viskas susigers. Lapą galima laikyti šaldytuve ir sunaudoti per kelis kartus.
  • Išoriškai naudojamos grynos sultys neturi jokių neigiamų šalutinių poveikių, todėl jas galima naudoti taip dažnai, kaip reikia.

 
Išbandykite ramunėles. Ramunėlės – populiari priemonė nuo egzemos. Jos mažina niežulį, slopina uždegimus. Naudoti galima įvairiai:
 

  • Pasidarykite ramunėlių arbatos – užpilkite džiovintus žiedus verdančiu vandeniu ir palikite pritraukti 15 minučių. Perkoškite, palaukite, kol šiek tiek atvės, ir pasidarykite šiltą kompresą, pavilgę arbatoje švarų audinį ir truputį nuspaudę. Kompresą laikykite ant pažeistos odos 10-15 min.
  • Palengvinti egzemą galima ir ramunėlių eteriniu aliejumi – lašinkite jį į šiltas vonias arba įtrinkite masažo metu su trupučiu bazinio aliejaus į odą.
  • Turėkite omenyje, kad kai kurie žmonės ramunėlėms alergiški, todėl prieš naudojant šią priemonę reikia patikrinti ant nedidelio odos ploto, ar nebus alerginės reakcijos.

 
Išbandykite priemones su medetkomis. Medetkos, kaip ir ramunėlės, dažnai naudojamos įvairiuose losjonuose ir tepaluose. Jos gydo odą, malšina skausmą, slopina uždegimus.
 

  • Pirmenybę teikite muilui, aliejams, tepalams ir kremams su šia vaistažole – jie odą dirgins mažiau už įprastas priemones.
  • Priemonėmis su medetkomis galima gausiai tepti bet kurias kūno vietas. Naudojamos išoriškai jos nesukelia nepageidaujamų reakcijų.

 
Naudokite organišką kokosų aliejų. Pirmo spaudimo kokosų aliejus – puiki drėkinamoji priemonė, kurią labai mėgsta daugelis sergančiųjų egzema. Neretai jis veikia daug geriau už brangius parduotuvinius kremus. Viskas, ką reikia padaryti – tai truputį pašildyti, kad suskystėtų, patepti egzemos pažeistas vietas ir palikti, kad susigertų.
 
„Pirmas spaudimas“ reiškia, kad aliejus apdirbtas žemesnėje nei 45 laipsnių temperatūroje ir išsaugojo visas naudingasis medžiagas (vitaminus, fermentus ir mineralines medžiagas).
 
Pasilepinkite šiltomis voniomis. Šilta vonia su egzemą palengvinančiais komponentais – efektyvi niežulio mažinimo ir skausmo slopinimo priemonė. Atminkite: vanduo turi būti šiltas, o ne karštas! Patys geriausi priedai šiltoms vonioms:
 

  • Avižiniai miltai (minkština sausą odą);
  • Soda (šaukštas sodos, ištirpintas šiltame vandenyje, palengvins niežėjimą).

 
Vartokite nakvišų aliejų. Tai – efektyvi priemonė nuo egzemos, turinti gama linoleno rūgšties (retos riebalų rūgšties, maitinančios odą). Teigiama, kad ji atkuria odos lipidų pusiausvyrą ir slopina odos uždegiminius procesus. Aliejus paprastai parduodamas kapsulėmis, vartoti jas reikia kaip maisto papildą.
 
Įsigykite migdolų aliejaus. Jame esančios rūgštys slopina uždegimus ir atkuria odą, ją drėkina, todėl ši priemonė dažnai naudojama egzemos gydymui. Tepkite egzemos pažeistas vietas (tinka visam kūnui) kaip drėkiklį, arba išsitepkite prieš eidami maudytis (aliejus sukurs apsauginį barjerą, kuris neleis odai išsausėti nuo karšto vandens).
 
Išbandykite alternatyvius gydymo būdus (homeopatiją, hipnozę, akupunktūrą). Alternatyvūs gydymo metodai taip pat gali padėti, nors paprastai visa paslaptis – elementarus streso lygio sumažinimas (o būtent jis ir gali tapti egzemos priežastimi) ar net placebo efektas. Tačiau pamėginti vis tiek verta.
 
Ajurvedos medicina  siūlo visokias žoleles: indines tirpokles (hemidesmus indicus), širdžialapes raudes (rubia cordifolia), kašmyrinį patvenį (swertia chiraita), ciberžoles, alavijus ir kt. visos jos stiprina imuninę sistemą ir yra naudojamos gydyti odos ligas (įskaitant ir egzemą), veikia kaip galingi antioksidantai, padeda išvalyti kraują ir suteikia odai lygumo. Labai rekomenduotinas ir linų sėmenų aliejus – jame yra riebiųjų rūgščių, slopinančių odos uždegimus ir mažinančių niežulį.
 
Dar keli patarimai
 

  • Išsitirkite, kam esate alergiški. Gali paaiškėti, kad egzemos priežastis – gyvūnai, maistas, dulkė ir t.t.
  • Jeigu rankų būklė apverktina, nusipirkite medvilnines pirštines. Pasitepkite kokosų aliejaus ir losjono mišiniu, užsimaukite pirštines, panešiokite valandą, nusiimkite, valandą palaukite, vėl pasitepkite ir vėl užsimaukite pirštines.
  • Pildykite žurnalą. Rašykitės viską, ką valgėte, vilkėjote ir darėte per dieną. Pavyzdžiui, pasižymėkite, kad valgėte avižinę košę, vilkotės sintetinę palaidinę ar plovėtės rankas „Palmolive“ muilu. Tada pasirašykite, kaip tą dieną jautėtės, kuriuo dienos metu jautėte niežulį. Visa tai padės jums pamatyti schemą.
  • Sumaišykite lygiomis dalimis nefiltruotą organišką obuolių actą ir vandenį, suvilgykite egzemos pažeistas vietas du kartus per dieną, o kai šis mišinys nudžius – sudrėkinkite odą kokosų aliejumi.
  • Jeigu iš savo mitybos išbraukėte pieno produktus, labai svarbu, kad kalcio ir vitamino D gautumėte iš kitų šaltinių (pavyzdžiui, vartodami maisto papildus).

 
Būkite sveiki!

Komentarai (1)

vilius 2015-06-26 20:51
nėra sergančio organo serga visuma-žmogus.Išmokite naudotis testuoti svareliu ir rasite egzemos priežastį ir gydymą