Kaip eteriniai aliejai padeda lieknėti?

Kaip eteriniai aliejai padeda lieknėti?

Jeigu norite numesti svorio, jūs puikiai žinote, kaip tą padaryti: reikia racionaliau maitintis ir būti fiziškai aktyvesniems. Tačiau prie šių dviejų „tradicinių“ priemonių specialistai rekomenduoja pridėti dar vieną – aromaterapiją.
 
Protingai naudojami eteriniai aliejai pagerina dietų ir treniruočių efektyvumą, o ir patys duoda puikių rezultatų.
 
Aktyvios eterinių aliejų medžiagos patenka į organizmą per odą, taip pat galima daryti inhaliacijas. Aromatinės lempos nėra būtinos – galite naudoti kvapų difuzorius (lazdeles), įlašinti aliejaus į puodelį su karštu vandeniu arba į vonią ir pakvėpuoti garais.
 
Eteriniai aliejai naudojami ir masažui – tačiau ne gryni (gali nudeginti odą), bet atskiesti kokiu nors baziniu aliejumi: kokosų, jojobos, alyvuogių, avokadų, migdolų ir kt.
 
Kalbant apie kovą su nereikalingais kilogramais, eterinius aliejus galima skirti į tris grupes:
 

  • Blokuojantys alkio jausmą;
  • Greitinantys medžiagų apykaitos procesus;
  • Pasižymintys limfodrenažiniu poveikiu.

 
Geriausia naudoti juos kompleksiškai, tačiau jeigu norite, galite sutelkti dėmesį į kurią nors vieną pačią aktualiausią jums problemą.
 
Kaip išvengti vakarinių alkio priepuolių ir persivalgymo
 
Labai dažna antsvorio priežastis – padidėjęs alkio jausmas vakare ir naktiniai reidai į virtuvę. Tai paprastai susiję su nerimo, kaltės jausmu, taip pat – su nuovargiu ir stresu.
 
Geriausiai tokiais atvejais padeda saldūs kvapai – smegenys juos suvokia kaip komforto ir saugumo zoną. Tai atsinešame iš vaikystės – mamos pienas pasižymi ryškiu saldžiu skoniu, o kur skonis – ten ir kvapas. Skonio ir uoslės receptoriai yra labai susiję.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių

Kitas faktas