Kaip bloga nuotaika veikia apetitą?

Kaip bloga nuotaika veikia apetitą?

Bloga nuotaika – kaip tikra audra jūsų organizmui. Negana to, kad apima apatija ir užplūsta pesimistiškos mintys, dar ir figūra tikrai negražėja: apima begalinis noras valgyti, o apie bent kažkokį aktyvumą net pagalvoti nesinori. Vienintelis draugas ir pagalbininkas – šaldytuvas, o tiksliau – jo turinys.

Daugumai žmonių maistas – tai galimybė pakelti sau nuotaiką. Tačiau yra ir tokių, kurie susidūrę su problemomis negali nuryti nė kąsnelio. Tokie žmonės skundžiasi apetito pablogėjimu, o tai tikrai ne ką geriau, nei apsivalgymas. Ir vienu, ir kitu atveju atsiduriama užburtame rate: tiek persivalgymas, tiek maisto trūkumas organizme dar labiau gadina nuotaiką.

Kodėl puolame valgyti?

Kai jums būna negera, valgyti imate ne dėl to, kad jaučiatės alkani, o dėl to, kad paprasčiausiai norite nusiraminti. Daugeliui maistas tampa geriausiais raminamaisiais, natūraliais antidepresantais. Po darbo tokie žmonės puola į parduotuvę ir į krepšelį krauna saldžius produktus, pavyzdžiui ledus ar tortus. Tai turi mokslinį paaiškinimą: cukrus ir angliavandeniai padidina seratonino kiekį, kuris kelia nuotaiką. Taigi pavalgęs žmogus jaučiasi ramesnis. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje prie tokio gyvenimo būdo priprantama ir visai netrukus blogą nuotaiką gali imti kelti ne gyvenimo problemos, o savo paties atvaizdas veidrodyje. Gerai, jei pakito tik išvaizda. Blogiau – jei prasidės sveikatos sutrikimai.

Yra ir kitas kraštutinumas: kai kurie žmonės blogai jausdamiesi aplamai negali valgyti. Nieko baisaus, jei bloga savijauta trunka vieną dieną, tačiau jei tai rimta depresija, tuomet sveikatai kyla didesnė grėsmė, nei apsivalgymo metu. O kuo labiau nusilpęs organizmas, tuo sunkiau jis kovoja su visomis problemomis.

2 psl. »

Komentarai (4)

ele 2014-09-08 21:31
as prastos blogos nuotaikos ar problemos neturiu isvis apetito ir nei kasnio nevalgau.
Delfina 2012-05-18 09:28
As taip pat negaliu :)
dw 2012-05-18 09:27
Gerai kad as negaliu isvis valgyti kai bunu blogos nuotaikos
Andrius 2012-05-03 13:20
Ji nori mano didžiojo Džo.