Kaip atrodo ekologiškas mobilus namelis?

Kaip atrodo ekologiškas mobilus namelis?

Turintis visaverčio namo funkcines savybes „mažylis“ (taip jį galime vadinti dėl namo neapsakomo mažumo) papildomai įgyja didžiulį pliusą – kai šeimininkams atsibosta vaizdas pro langą, namelis kuo lengviausiai gali „keliauti“ į kitą vietą.

Šiuo metu ekonamelis, pavadintas Huso1, įkurdintas Švedijos vakarinės pakrantės slėnyje. Užsimanius keliauti toliau, jis užkeliamas ant sunkvežimio ir sėkmingai transportuojamas į bet kurį pasaulio kampelį.

Medinės konstrukcijos namuką suprojektavo ir pastatė skandinavų architektas Torsten Ottesjö. Ekonamuko dizainas, pagal architekto idėją, neturi išsiskirti iš tradicinio vietos kraštovaizdžio, kad neatkreiptų į save dėmesio.

Mažo namo mažos ir energijos sąnaudos, todėl ekologiniu požiūriu šis namelis yra itin draugiškas aplinkai. Pažvelgus iš finansinės pusės, taip pat rasime didelį privalumą – pastatyti tokį ekonamelį reikia mažai statybinių medžiagų, todėl susiręsti tokį būstą yra ganėtinai pigu. Žiemos metu namelis greitai įšyla, o namų šeimininkės gali džiaugtis dėl mažų laiko sąnaudų jį tvarkant.

Architektas prisipažįsta, kad tokia namo koncepcija gimė dėl to, kad jis norėjo namą transportuoti „pilnos komplektacijos“, t.y. neišardytą.

Huso1 pritaikytas gyventi dviems žmonėms, tinkamas gyventi visais metų laikais. Virtuvė, miegamosios vietos, valgomojo erdvė, prieškambaris ir kitos erdvės yra puikiai integruotos į vos 25 kvadratinius metrus gyvenamosios patalpos.

Sprendimą namo statybai naudoti medį lėmė medžiagos (medžio) tvarumas, jo biodegradacinės savybės bei estetinis patrauklumas. Visos sienos ir stogas padengti plėvele, celiuliozės pagrindu, dėl ko namukas yra atsparus vandeniui ir vėjui, tačiau gali „kvėpuoti“ (susidaro mini oro filtrai). Dvipusis drėgmės judėjimas yra naudingas tada, kai namelis yra nenaudojamas arba nešildomas, tokiu būdu jis natūraliai ventiliuojasi.

2 psl. »

Komentarai