Kaip atostogų metu išvengti ausies skausmo?

Kaip atostogų metu išvengti ausies skausmo?

Žiemos speigai ir pavasario kaprizai liko praeityje. Atrodo, kad kai kurias ligas, pavyzdžiui, otitą, galima pamiršti bent jau iki kitų metų, kad vasara – tai toks laikotarpis, kai tiesiog neįmanoma (ir net nuodėmė) kuo nors susirgti. Deja... Jei nenorite savo atostogų praleisti lovoje, teks laikytis kai kurių taisyklių. Kokios jos? Kaip nesėkmės atveju suteikti pirmąją pagalbą?

Saugumo taisyklės

Nenerkite giliau negu į 1 metro gylį. Jeigu jūsų nosies pertvara kreiva, arba jeigu nesate tikri, kad taip nėra, nardymo rekordų geriau nesiekite, antraip vanduo iš nosies pateks į ausį ir ten „užstrigs“. Kuo tai baigiasi, daug aiškinti nereikia – svarbu, kad žinotumėte, jog malonu tikrai nebus. Be to, slėgio svyravimai dėl kreivos pertvaros įgaubs ausies būgnelį į vidų – tai ne tik nemalonu, bet kartais dar ir labai skausminga.

Plaukiokite tik šiltesniame negu 21 laipsnio temperatūros vandenyje. Reguliariai nesportuojate ir nesate jūreivis? Tada neskubėkite į paplūdimį, jeigu vandens temperatūra nesiekia 21 laipsnio, nes peršalimas – garantuotas. Jeigu jau taip dega, kad nebegalite kentėti, sulaukite, kol vanduo sušils bent jau iki 16 laipsnių, tačiau turėkite omenyje, kad tokiu atveju būti jame ilgiau kaip 5–7 minutes vis tiek nerekomenduojama. Lipti į vandenį galima tik gerai sušilus: padarykite mankštą arba pagulėkite saulėje. Esmė ta, kad sušilus kraujagyslės išsiplečia, todėl sustiprėja kraujotaka, ir niurktelėjus sušalama ne taip greitai.

Temperatūra lauke ir namuose neturi skirtis daugiau nei 5–7 laipsniais. Jeigu skirtumas didesnis, tai tikrai gali baigtis otitu, sloga ir netgi angina, kadangi mūsų adaptacinis mechanizmas nesugeba taip greitai persiorientuoti. Jeigu už lango karšta taip, kad net „asfaltas lydosi“, piktnaudžiauti kondicionieriais ir sėdėti namuose arba viešbutyje 20 laipsnių temperatūroje negalima.

2 psl. »

Komentarai (2)

Lukrecija 2012-06-11 23:26
turejau probelmu del ausu man skaudejo sake daktarai kad man buvo uždegimas reikejo vaistu naudoti
Daiva 2012-05-24 13:20
Oj, buvo man kartą, kad įlindusi į jūrą išlipau su siaubingu ausies skausmu. Atostogos buvo sugadintos