Simptomai, kuriuos pajutus būtina kuo greičiau kreiptis į ginekologą

Simptomai, kuriuos pajutus būtina kuo greičiau kreiptis į ginekologą
@ Shutterstock

Dauguma moterų lytinės sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, nereguliarias mėnesines arba pienligę, priima kaip savaime suprantamą dalyką. O kada gi reikia nedelsiant kreiptis į ginekologą?

Skausmai dubens srityje

Ovuliacija gali sukelti skausmus kiaušidėse. Šis reiškinys liaudiškai vadinamas “Ciklo vidurio skausmu”. Įprastai moterys šį skausmą patiria periodiškai, o baigiasi jis po 2-3 dienų. Tačiau jei skausmas dubens srityje užsitęsia, nereikėtų laukti.

 

  • Jei skausmas tampa lėtinis, gydytojas turėtų patikrinti, ar neturite gėrybinės gimdos miomos (auglio) arba endometriozės (liga, kurios metu panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir auga už gimdos ertmės ribų).
  • Jei skausmas būna neįprastai aštrus, o skaudėti pradeda labai staigiai, reikėtų skubiai pasitikrinti (geriausia nelaukti ir kviesti greitąją pagalbą), nes tikėtina, jog gali būti pažeista kiaušidžių cista.
  • Jei epizodiškai per kurį laiką ištinka skausmo priepuoliai, gali būti, kad kiaušidės apsisuko. Kai kiaušidės apsisuka, smarkiai sumažėja kraujo pratekėjimas. Tokį skausmą kartais lydi pykinimas ir vėmimas.
  • Dubens srities skausmai, kuriuos lydi kraujavimas, gali būti negimdinio nėštumo požymis. Šiuo atveju reikalinga skubi medikų pagalba.
  • Prisiminkite, kad dubens srities skausmai paprastai nėra kiaušidžių vėžio simptomas. Jei 2 savaičių bėgyje pučia pilvą, jūs nereguliariai tuštinatės ir jaučiate spaudimą kiaušidžių srityje, pasikonsultuokite su ginekologu.


Kraujavimas

Kraujavimas gali būti daugelio reiškinių simptomu: mėnesinės, kurios trunka ilgesnį laiką, nei įprasta, kraujavimas vidury ciklo, du ciklai vieno mėnesio metu, kraujavimas po lytinių santykių... Jei kraujavimas pastebimas 1-2 mėnesių laikotarpyje, nedelsiant kreipkitės į ginekologą.

 

  • Kraujavimą gali sukelti kontraceptinės tabletės. Tai nėra labai pavojinga, tačiau pastebėjus kraujavimą reikėtų pasitarti su ginekologu. Gali būti, kad šios tabletės jums tiesiog netinka.
  • Kraujavimas gali pasirodyti prieš menopauzę. Tai visiškai normalu, tačiau dėl viso pikto galite pasikonsultuoti su gydytoju.
  • Skydliauklės sutrikimai gali pažeisti menstruacijų ciklą ir sukelti kraujavimą. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į endokrinologus.
  • Makšties išsausėjimas sekso metu gali baigtis kraujavimu. Ypatingai žindyvėms ir moterims po menopauzės. Tai normalu, tačiau jei kraujavimas pasirodo po kiekvieno lytinio akto, reikėtų kreiptis į ginekologą. Gali būti, kad sergate kokia nors infekcine liga.
  • Kraujavimas po menopauzės gali būti vėžio simptomas. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus.

2 psl. »

Komentarai (17)

Inga 2021-01-24 13:26
Pradėjau kraujuoti savaitę po mėnesinių. Ką tai galėtų reikšti?
Ruta 2021-01-18 12:06
Sveiki turejau nesaugu lytini akta gruodzio 29d kita ryta isgeriau skubiosios kontracepsijos tablete praejus 6dienom pradejau kraujuoti kaip per mm bet siek tiek maziau siandien jau 14diena kai taip kraujuoju ir siek tiek pykina kartais. Ar tai kontracepsijos pasekme ar gali buti kad pastojau?
Laura 2020-12-21 19:06
Noriu jūsų paklausti ar galyma santikiauti su partneriu kai kraujuoju jau 21 diena ar tai yra normalus dalykas?
Ramune 2020-11-30 00:05
Sveiki norėčiau paklausti jau antra karta po sekso pasirodo kraujavimas kas tai galetu būti??
Jau turejau pagal tepineli 2 rizika į vezineses ląsteles nudegino ar tai gali kuo nors būt susieja?
Maryte 2020-06-23 11:03
Sveiki , turiu mirena spirale 5 men , vis dar teplioja ne menesiniu metu , bet kartais pasirodo kraujingu isskyru po lytinio akto,ar reiktu kreiptis pas gyditoja?
PASIMETUSI 2015-01-15 13:14
Jau kuri menesi pasibabaigus menesinems tepa rudom iskirom .geriu ir arbatas dilgeles nezinau ka darit isigandau.
Raminta 2014-06-15 22:51
labas vakaras,susirgau menesimen ir isbiego labai mazai,ar gali buti kad nescia?:)
nes pries pat menesines baiginejo pas mane :)
niki 2014-05-05 22:26
pirma karta per visa ta laika kiek sergu menesinemis susirgau antra karta po savaites kai buvo pirmos net nzn kas darosi?
Jonė 2014-04-30 11:06
Na tik jau. Reikia pas ginę eiti ir kai pienligė išlenda, ir kai mėnesinkės nereguliarios. Toks "tep-lep" straipsniukas. Šitas žymiai išsamesnis http://mumsmoterims.lt/kada-privalu-kreiptis-pas-ginekologa/
Jurga 2014-01-08 11:41
Sveiki, prasau patarimo nzn ka daryt..penktadieni dare abrazija ir kraujuoju po jos iki siol skauda pilvo apacia..ar reikia kreiptis pas daktara ar cia normal..?