Kad dantys būtų sveiki

Kad dantys būtų sveiki

Apsilankymai pas stomatologą – brangus ir daug nervų kainuojantis „malonumas“. Kaip apsaugoti savo dantis, kad jie ilgiau išliktų sveiki? Kokių priemonių galima imtis? Kokių dalykų patartina vengti?

Galima...

Valyti dantis ne tik šepetėliu ir pasta, bet taip pat ir tarpdančių siūlu. Šios priemonės turi būti naudojamos reguliariai. Jeigu valysite dantis šepetėliu ir siūlu po 2–3 kartus per dieną, tai padės išvengti dantų apnašų, kurios gali sukelti dantenų ligas, be to, apsaugos širdį ir arterijas. Bakterijos, esančios apnašose, gali per dantenas patekti į kraują ir pažeisti kraujotakos sistemą, sukeltis burnos ertmės infekciją, kuri, tikėtina, išplis į žandikaulį ir kitas kaulolės vietas. Be viso to, pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, didesnė ligų paūmėjimo tikimybė, kadangi diabetikai taip pat dažniau susiduria ir su dantenų bei dantų problemomis.

Apsilankyti pas stomatologą. Neatidėliokite savo vizito pas šį specialistą – taip išvengsite dantų apnašų kaupimosi ir akmenų, be to, galėsite įsitikinti, kad jūsų dantenos išties sveikos. Vis dėlto profesionalus valymas du kartus per metus dar nereiškia, kad turite numoti ranka į įprastą burnos ertmės higieną. Tyrimai rodo, kad keli apsilankymai pas stomatologą per metus neatstos reguliaraus dantų valymo šepetėliu ir siūlu.

Kramtyti becukrę kramtomąją gumą. Jeigu turite įprotį reguliariai (arba ne) kramtyti gumą, rinkitės tokią, kurios sudėtyje nebūtų cukraus. Tai padės išvengti dantų ėduonies.

Negalima...

Ignoruoti padidėjusio dantų jautrumo ir versti jam kaltės. Geriausia strategija kovojant su dantų jautrumu – kruopštus valymas šepetėliu ir siūlu. Tai puiki profilaktikos priemonė, užtikrinanti, kad apsilankyti pas stomatologą neteks dažniau, negu priklauso. Pati didžiausia problema yra ta, kad jautrių dantų savininkai vengia vizitų pas stomatologą, bijo gydyti silpną danties skausmą, ir laukia, kad viskas praeis savaime, kad neprireiks jokio gydymo. Deja, geruoju tai gali ir nesibaigti – uždelsus prireikia jau rimtos stomatologinės/medicininės intervencijos.

2 psl. »

Komentarai (5)

kęstutis 2014-01-22 18:57
Ka daryt ar kad dantys butų stiprus ir nejudėtu
Nesvarbu 2012-05-16 12:43
Aš paklausau viena patarima.sau dantys gali buti sveikos.
vida 2012-05-10 21:39
Taip, dabar dantu taisymas - prabanga :)
liuka 2012-05-10 21:39
Siaubas, neseniai pas dantiste apsilankiau. Senokai buvau buvusi ir net neisivaizdavau kokios kainos... Dabar atsakingiau rupinsiuos dantu sveikata
minija 2012-05-10 21:38
Mano dantys labai silpni... bet cia visos gimines problema