Ką reikia žinoti labai apkūniems pacientams?

Ką reikia žinoti labai apkūniems pacientams?

Antsvoris ne tik padidina kai kurių ligų riziką, bet taip pat ir pakoreguoja jau esamų gydymą. Ką reikia žinoti apkūniems pacientams?

Prastesnis signalas

Keblumų kyla dar diagnostikos etape. Pavyzdžiui, echoskopija tokiu atveju neduoda gerų rezultatų. Tyrimo metu prietaisas siunčia į organą signalą, „atsispindi“ ir grįžta atgal. Jeigu žmogus apkūnus, signalui tenka įveikti labai storus audinių sluoksnius, todėl nusilpsta, o matomas vaizdas būna neaiškus.

Sunkumų kyla ir darant tomografiją. Jeigu sveriate daugiau nei 120–135 kg, labai tikėtina, kad jos greičiausiai teks atsisakyti.

Jeigu esate putlus/putli: moterims pilvo echoskopiją kartais pakeičiama transvaginaline (tuo atveju, jeigu kalbame apie ginekologinius tyrimus). Visais kitais atvejais pirmenybė teiktina tomografijai. Šiais laikais yra aparatų, išlaikančių iki 200 kg svorį, bet, savaime suprantama, labai apkūniems žmonėms atlikti tokius tyrimus taip pat būna sudėtinga.

Didesnės vaistų dozės

Vaistų efektyvumas priklauso nuo to, kokia jų koncentracija organizme. Na, koncentracija savo ruožtu priklauso nuo kūno masės. Kitaip tariant, kuo daugiau žmogus sveria, duo daugiau jam reikia preparato.

Apmaudu, tačiau tik nedaugelis farmakologijos firmų nurodo instrukcijose, kad priemonę reikia dozuoti atsižvelgiant į kūno masę. Paprastai būna pažymėta, kad vienokia dozė tinka vaikams, o kitokia – suaugusiesiems. Suaugusiojo etalonu laikomas jaunas vyras, sveriantis 70 kg. Jeigu masė didesnė, dozę reikėtų didinti.

Nesidrovėkite ir paklauskite savo gydytojo, kaip dozuoti preparatus. Žinoma, pripažinti faktą, kad turite antsvorio, nėra malonu, tačiau efektyvus gydymas yra daug svarbiau.

Pasikonsultuoti galima ir vaistinėse. Europoje ir JAV nutukimas jau seniai yra paplitusi problema, todėl farmakologai neretai išleidžia analogiškų preparatų, tik didesnėmis dozėmis.

2 psl. »

Komentarai