Ką reikia žinoti, kad odos problemos nesugadintų atostogų

Ką reikia žinoti, kad odos problemos nesugadintų atostogų

Vasara – atostogų metas. Jas kruopščiai planuojame ištisus metus, apgalvojame net menkiausias detales – nuo nakvynės iki kosmetikos krepšelio. Vis dėlto viską idealiai susidėlioti retai pavyksta, o ypač sunku apgalvoti visus galimus nesklandumus. Dermatologė Birutė Adomavičienė teigia, kad viena dažniausių problemų, sugadinančių atostogas – netinkama odos priežiūra. Anot gydytojos, reikėtų pagalvoti apie odos nudegimą saulėje, vabzdžių įkandimus, alergines reakcijas bei galimus sužeidimus.
 
„Atostogos ne visada gali reikšti tik geras emocijas. Ypač daug problemų pasitaiko, kai oda netinkamai sureaguoja į pasikeitusią aplinką – įtakos gali turėti ir kitoks klimatas, maistas ar net vanduo. Planuojant atostogas, svarbu apgalvoti, ką reikės daryti įgėlus vabzdžiui, smarkiai nudegus saulėje, įsipjovus ar nusibrozdinus. Dažnai odai reaguojant į pokyčius sulaukiama ir alerginės reakcijos“, – teigia B. Adomavičienė.
 
Gydytoja atsako į klausimus, kaip džiaugtis atostogomis ir nesirūpinti dėl galimų odos problemų.
 
Kokias odos priežiūros priemones visada vertėtų su savimi turėti, jei atostogaujama Lietuvoje?
 
Jeigu atostogausite Lietuvoje, turėtumėte pasirūpinti: išoriniais antiseptikais, pavyzdžiui, dezinfekcinėmis servetėlėmis, įvairių dydžių, steriliais ir hipoalerginiais pleistrais, steriliu bintu. Kilus alergijai pravers antihistamininiai vaistai, kurie padės išgydyti bėrimą, jautrumą, niežėjimą, dusulį, taip pat – įkandus vabzdžiui. Adrenalino ampulės reikalingos, jei yra anksčiau pasireiškusi alergija vabzdžių įkandimams su tinimu, kvėpavimo takų spazmais, Kvinkės edema. Jeigu atostogausite gamtoje – pasiskiepykite nuo erkių.
 
Saule taip pat reikėtų džiaugtis saikingai bei naudoti tepamas apsaugines priemones nuo saulės (SPF 30–50). Jei jūsų oda riebi, rinkitės skysčius ar emulsijas, o jei sausa – kremus. Nudegus saulėje ar sudirgus odai praverčia kremai ar losjonai su pantenoliu, vitaminu E, cinku, terminio šaltinio vandeniu. Atkreipkite dėmesį, kad priemonėse būtų mažiau kvapų, nes kai kurie kvapai, veikiami saulės, gali sudirginti odą, sukelti pigmentaciją. Beje, degindamiesi nenaudokite kvepalų, dezodorantų dėl odos pigmentacijos pavojaus.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas