Ką pagaminti iš velykinių kiaušinių?

Ką pagaminti iš velykinių kiaušinių?

Po Velykų lieka daug kietai virtų kiaušinių. Ką su jais veikti? Valgyti pusryčiams? Tai nuobodu ir neįdomu. Siūlome išbandyti šiuos receptus ir pasigaminti skanių ir originalių patiekalų!

Škotiški kiaušiniai

4 porcijoms reikia: 8 kietai virtų kiaušinių, 2 žalių kiaušinių, 700 g kiaulienos faršo, 4 šaukštų miltų, 4 šaukštų maltų džiūvėsėlių, augalinio aliejaus, pipirų, druskos.

Faršą padalinkite į 8 dalis, iš jų suformuokite paplotėlius. Virtus kiaušinius nulupkite ir aplipinkite faršo paplotėliais. Žalius kiaušinius išplakite, įberkite į juos druskos ir pipirų. Kiekvieną „kotletą“ apvoliokite kiaušiniuose, tada miltuose, vėl kiaušiniuose ir galiausiai – džiūvėsėliuose. Palikite šaldytuve 15 minučių. Kepkite aliejuje, kol gražiai apskrus.

Cukinijų ir virtų kiaušinių apkepas

Reikia: 2 nedidelių cukinijų, 8 kietai virtų kiaušinių,  ½ pakelio sviesto, 250 g grietinės.

Cukinijas nulupkite, supjaustykite 5-7 mm storio riekutėmis. Sudėkite į kiaurasamtį ir palikite 5-10 minučių, kad nuvarvėtų nereikalingas skystis. Kiaušinius nulupkite ir smulkiai sukapokite, patepkite riebalais kepimo formą. Formoje sluoksniuokite cukinijas ir kiaušinius. Kiekvieną sluoksnį reikia truputį pasūdyti.

Ištirpinkite sviestą, sumaišykite su grietine, užpilkite šiuo padažu apkepą ir pabarstykite druska. Kepkite 180 laipsnių temperatūros orkaitėje 30-40 minučių.

Silkės paštetas

Reikia: 200 g sūdytos silkės filė, 5 kietai virtų kiaušinių, 2 šaukštų sviesto, 1 arbatinio šaukštelio garstyčių, 1 saujos spanguolių.

2 psl. »

Komentarai