Ką iš fitoterapinių priemonių galima vartoti onkologiniams pacientams?

Ką iš fitoterapinių priemonių galima vartoti onkologiniams pacientams?

Šiandien, kai sveika gyvensena ir natūralūs produktai tampa vis svarbesni žmonių gyvenime, natūralūs gydymo būdai, tokie kaip fitoterapija - ne išimtis. Laidos „Sveikata.lt“ komanda supažindina jus, ką iš fitoterapinių priemonių iš tiesų galima vartoti onkologiniams pacientams bei kaip sau nepakenkti?

 

Fitoterapija – ne liaudies mokslas

 

Šiuo metu jau yra priimtas alternatyvios ir papildomos sveikatos priežiūros įstatymas, todėl galime dar tvirčiau kalbėti apie fitoterapijos naudojimą onkologijoje. Kadangi teisiškai jau yra reglamentuoti dokumentai, vadinasi toks specialistas, kaip fitoterapeutas yra kompetentingas, galintis patarti ir ne tik padėti onkologinės ligos pacientui, bet ir jam nepakenkti.

 

Žinoma, nuomonių galima sutikti įvairių, tačiau onkologai kuo toliau, tuo labiau noriai komunikuoja su fitoterapijos specialistais ir integruoja fitoterapiją į bendrojo gydymo schemą. Tiek chemoterapijos metu, tiek laikotarpiui, esančiam po jos, paciento laukia sunkus atsistatymo kelias, kurio metu būtina moduliuoti imuninę sistemą, palaikyti sveikatą ir, žinoma, išvengti ligos pasikartojimo.

 

Nauja mokslo šaka

 

Kalbant apie fitoterapiją, svarbu suprasti, jog tai nebėra tiesiog liaudies medicina. Tai yra mokslinė sritis, pateikianti tyrimų rezultatus, kalbanti apie indikacijas, sąveiką su sintetiniais vaistais, augalinių preparatų vartojimą atskiroms pacientų grupėms. Mokslo įstaigos, universitetai rengia netgi fitoterapijos programas, todėl turintiems bazinį biologijos, medicinos ar genetikos išsilavinimą, atsiranda galimybė įgyti kvalifikaciją genetikos srityje.

 

Vaistas arba nuodas

 

Tie patys augalinės kilmės preparatai, kurie turėtų padėti, gali tapti kenksmingais. Perkant yra svarbu atsižvelgti ne tik į efektyvumą, bet ir į saugumą. Specialistai teigia, jog nederėtų pirkti preparatų aklai internete, siųstis iš įvairių prekeivių ar rytų šalių, pavyzdžiui, Kinijos. Pirmiausia negalime būti tikri, ar tokie preparatai nėra falsifikuoti, ar sudėtis tikrai atitinka tai, kas parašyta ant pakuotės. Taip pat pasitikėti nereikėtų ir tais žmonėmis, kurie ruošia augalinius preparatus namų sąlygomis ir vadina save liaudies „medikais“. Iš tokių preparatų galime turėti daugiau žalos nei naudos. Niekada negalime žinoti, kiek preparate yra veikliųjų medžiagų ir kaip jos sąveikauja. Renkantis augalinius preparatus turėtumėte kreiptis į savo gydytoją arba pasikonsultuoti su vaistininku. Vaistinėje dirbantys farmacijos specialistai yra kompetentingi atsakyti į klausimus ir gali rekomenduoti tuos preparatus, kurie tinka konkrečiai jums.

 

Pagalba atsistatančiam organizmui

 

Onkologiniams pacientams svarbu žinoti, kurie augalai yra patys naudingiausi. Norime pabrėžti, kad šie augalai neturėtų būti nuskinti pievoje ir paruošti namų sąlygomis arba įsigyti iš neaiškių prekeivių. Vienas naudingiausių augalų – didžioji ugniažolė. Nors ir yra itin veiksmingas augalas, ji neturėtų būti naudojama vietoje chemoterapijos. Veikiau atsigaunant po jos – siekiant išvengti ligos pasikartojimo, moduliuojant imuninę sistemą, virškinimo sistemą ar centrinę nervų sistemą. Dar geriau, jei vartojamas preparatas yra kompleksinis – pavyzdžiui, su siauralapiu gysločiu, vaistinėmis medetkomis. Tokiu atveju pagalba, teikiama onkologiniam pacientui yra dar didesnė.

 

Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį, 9 val. 30 min. per TV3 televiziją!

Komentarai