Ką galima nustatyti pažvelgus burną?

Ką galima nustatyti pažvelgus burną?

Yra negalavimų (pradedant mažakraujyste ir baigiant vėžiu), kuriuos diagnozuoti galima vien pažvelgus į žmogaus burną.
 
Valydamiesi dantis veikiausiai susimąstote tik apie ėduonį ir apnašas. Tačiau savo darbą išmanančiam odontologui paciento burna gali atskleisti daug daugiau nei tik jo dantų valymo įgūdžius.
 
Sakoma, kad akys – sielos veidrodis, o burną galima drąsiai pavadinti mūsų kūno langu. Dėl to dažnai būtent odontologai gali pastebėti pirmuosius vėžio, anemijos ar cukraligės požymius.
 
Sveikiname – jūs nėščia!
 
40 procentų besilaukiančių moterų diagnozuojamas dantenų uždegimas. Taip nutinka dėl padidėjusio progesterono kiekio organizme – hormonas skatina uždegimą sukeliančių bakterijų dauginimąsi.
 
Kai kurioms būsimoms mamoms ant dantenų net išryškėja raudoni gumbeliai. Laimė, tai nėra piktybiniai dariniai – pagimdžius jie išnyksta. Be to, tokio pobūdžio uždegiminiai procesai paprastai diagnozuojami jau paskutiniais nėštumo mėnesiais.
 
Sergate bulimija
 
Mitybos sutrikimų turinčius – ir neretai juos uoliai slepiančius, – pacientus visuomet stebina, kaip odontologai sugeba per akimirką atskleisti tamsiausią jų paslaptį. Tačiau bulimija palieka ant dantų itin ryškius pėdsakus – ir tai jokia paslaptis.
 
Minėto mitybos sutrikimo kamuojamų žmonių priekiniai dantys iš vidinės pusės visada būna pažeisti druskos rūgšties. Taip yra dėl vemiant į burną patenkančių skrandžio rūgščių.
 
Kita vertus, kartais tokios žymos ant dantų gali byloti apie tai, jog žmogus vartoja antidepresantus. Tokie vaistai stabdo seilių išsiskyrimą ir didina tikimybę, kad dantis pažeis burnoje esančios rūgštys.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas