Ką daryti, kai prasideda sezoninė alergija?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Ką daryti, kai prasideda sezoninė alergija?

Kai kurie žmonės pavasario laukia su nerimu – ką reikės daryti, kai prasidės sezoninė alergija? Laidos „Sveikata.lt“ komanda rubrikoje „Sveikatos komanda“ pristato jums greitus gydymo metodus, kurie simptomus palengvins akimirksniu.

 

„Inovatyvios alergologijos centro“ vadovė, profesorė, dr. Violeta Kvedarienė teigia, jog pirmą kartą pajutus sezoninės alergijos simptomus, juos labai lengva sumaišyti su peršalimu: „Pirmą kartą pajutus sezoninę alergiją atrodo, jog ji atsirado netikėtai. Simptomai panašūs į peršalimo ar gripo, tačiau žmogui nepasireiškia karščiavimas“.

 

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Edita Stankevičiūtė antrina, jog tai labai staigiai atsirandanti liga: „Staigiai užgula nosį, ima ašaroti akys, atrodo, kad jos pilna smėlio. Sloga dažniausiai būna gausi, vandeninga. Gali pradėti varginti dusulys, atsirasti bėrimai. Visus šiuos simptomus sujungus su tam tikru metų laiku, galima suprasti, jog tai – sezoninė alergija“.

 

Norint sau padėti pirmiausia reikia žinoti, koks konkrečiai alergenas sukelia simptomus: „Reikėtų vengti eiti į lauką vidury dienos arba tuomet, kai yra sausiausias paros metas. Grįžus iš kiemo reikėtų iš karto nusiimti drabužius, nusiprausti. Siekiant pašalinti žiedadulkes iš ertmių, galima į nosį įsipurkšti jūros vandens, o į akis – dirbtinų ašarų“, - teigia vaistininkė.

 

Kokie dar patarimai jums pagelbės šį pavasarį? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“!

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas