Ką būtina žinoti prieš lankantis soliariume

Ką būtina žinoti prieš lankantis soliariume

Šiltąjį metų laiką daugelis nori pasitikti įdegę, tad apsilankymai soliariumuose tampa vis dažnesni. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kaip saugiai naudotis soliariumais ir ką reikėtų žinoti, kad dirbtinė saulė nekeltų sveikatos problemų.

Svarbiausia – saikas

Visų pirma nereikėtų pamiršti, kad piktnaudžiauti tiek natūraliais (skleidžiamais saulės), tiek dirbtiniais (soliariumų) ultravioletiniais spinduliais labai rizikinga. „Ultravioletiniai spinduliai sukelia tiek ūmius, tiek ilgalaikius sveikatos sutrikimus, tokius kaip odos senėjimas, vėžinės odos bei akių ligos. Todėl labai svarbu žinoti ir laikytis nustatytų naudojimosi soliariumais taisyklių ir rekomendacijų,“ – perspėja Vilniaus visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė.

Pirmą kartą apsilankę soliariume paprašykite, kad jums išduotų Soliariumo paslaugų teikimo kortelę. Ji yra skirta jūsų apsilankymams ir apsilankymų trukmei registruoti ir yra reikalinga tam, kad neviršytumėte rekomenduojamų normų. Pirmą kartą lankantis soliariume degintis galima ne ilgiau kaip 10 min. Žmonėms, kurių oda balta, plaukai šviesūs, rusvi, akys žydros, pilkos, šviesiai rudos (I – II odos tipo asmenims) šį laiką būtina trumpinti per pusę.

Norėdami apsaugoti savo sveikatą nuo neigiamo dirbtinių UV spindulių poveikio sveikatai, soliariumais neturėtume naudotis daugiau kaip 2 kartus per savaitę, o per metus – daugiau kaip 30 kartų. Tarp dviejų deginimosi seansų turi būti daroma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka. Soliariume būtina naudotis apsauginiais akiniais, pažymėtais CE ženklu. Negalima naudoti kosmetikos gaminių, skatinančių įdegį arba apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.

Kitas faktas