Ką būtina žinoti apie antidepresantus?

Ką būtina žinoti apie antidepresantus?

Kaip veikia antidepresantai

Dauguma antidepresantų pakeičia galvos smegenų cheminių medžiagų balansą, dar vadinamą “neuromediatoriais” arba “neurotransmiteriais”. Neuromediatoriai perduoda elektrinius signalus iš vienos nervinės ląstelės kitai. Neuromediatorių trūkumas gali sukelti emocinius sutrikimus, pavyzdžiui depresiją. Antidepresantai padeda neuromediatoriams lengviau pasiekti smegenų ląsteles. Antidepresantai veikia ne iš karto – įprastai jiems prireikia 2-4 savaičių iki veikimo pradžios.

Ko tikėtis iš antidepresantų?

Antidepresantai – labai veiksmingi vaistai, jei vartojami kartu su terapija. Šis derinys yra pripažintas kaip veiksmingiausias depresijos gydymo metodas. Dauguma žmonių, vartojančių antidepresantus, pripažįsta, kad tokie simptomai kaip liūdesys, apatija, bevilitškumo jausmas – gerokai sumažėjo. Tačiau reikia prisiminti, kad antidepresantai pradeda veikti tik po kurio laiko.

Jei antidepresantai neveikia

Jei 3 savaičių laikotarpyje depresijos simptomai nesumažėjo, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Gali būti, kad jums paskirti vaistai netinka arba tiesiog reikia pakeisti vaistų dozavimą. Tai normali praktika: dažnai pirmieji išrašyti vaistai pacientams nepadeda. Depresijos gydymas – ilgas ir kruopštus darbas, todėl neskubėkite ir nelaukite greitų rezultatų. Po 3 mėnesių turėtų būti visiškai aišku, ar liga traukiasi ir antidepresantai padėjo.

Brangūs ar pigesni?

JAV maisto ir vaistų administracijos tarnybos skaičiavimais, brangūs antidepresantai savo veiksmingumu ir kokybe nesiskiria nuo pigesnių. Tačiau kai kurie tyrimai rodo kitokius rezultatus. Žinoma, į visų tyrimų rezultatus reikėtų žiūrėti atsargiai, nes prie tyrimų atlikimo neretai prisideda patys vaistų gamintojai, kurie yra suinteresuoti gauti jiems palankius rezultatus. Jei abejojate dėl vaistų veiksmingumo ir kainos santykio – pasikonsultuokite su gydytoju, kuriuo pasitikite.

2 psl. »

Komentarai (10)

Sandra 2021-03-04 04:26
Stilnox?
Irka 2018-09-09 18:21
Lexotonilis yra baisus psixoteopikas o ne antidepresantas
Laima 2017-04-12 10:53
Nuo visu raminanciu ilgiau vartojant tampi priklausomas,jei nedidini ju dozes,jie nebeveikai,5m geriu po tris lexotanilio,pries miega,kadangi stilnox,kazkada buves vos ne stebuklas,po 2men,nustojo veikti,jei esate jauni zmones,visus raminancius gerkite tik ekstriniu atveju,jei esate amziuje,....pagalvokite,kuris geresnis variantas,ar kankintis bemiegese naktyse ir kas diena nebetekti jegu,alinti psichika ir taip isproteti nuo nemigos,ar rinktis tablete,nuo kurios bent tris val.pamiegi....
marina 2017-02-15 19:38
Paskutiniu metu kazkaip negaliu suvaldyti savo nervus, verkiu..Gydytojas man israse Elicea 10 mg, po 1/2 per diena, o ryte ir vakare suciulpti i tabl. lexotanilio..Bijau, kad tai stiprus antidepresantas?
xx 2016-09-30 02:48
virginija jusu gydytojai tikras parazitas. neismanantys savo darba.
xx 2016-09-30 02:44
clonazepam reikia vartoti ne daugiau 10 - 14 dienu jeigu po 2 - 3 tabletes, 3 savaite jau stipri pripratimas , nuo situ vaistu labai sunkiai atsisakyti, tauciau cia ne vaistas o neirotorpiniai nuodai. baisus dalykas
vilius 2015-11-07 14:29
tai nuodai,kurius sąmoningai skiri medikai,taip paversdami žmogų amžinu ligoniu /vienas žingsnis iki savižudybės/ tik jų už tai kažin kodėl nebaudžia
gua 2015-03-22 15:58
Prie clonoz mažinimo gerai tinka elicea
Lina 2014-04-01 15:41
Labas,as taip pat naudoju chlozepama daug metu,o pries kelis pradejau gerti dar ir lecstotonili.Dabar bandau mazinti,tai darau padedant romeronui,bet kazkoks siaubas,mazinu cklozepamo po ketvertuka,o vietoj to geriu ketvertuka romerono,jauciuosi siaubingai,nuo romerono auga svoris,ryte kaio po geru pagiriu.Nezinau,ar istemsiu...
Virginija 2014-02-05 08:14
Aš naudoju clonazepam jau daug metų.Man gydytojas patarė nutraukti juos ir bandys duoti kitokių raminamųjų. Pradėjus juos mažinti pasijaučiau kaip didžiausias ligonis.Baisios mintys, nerimas ir daug kitų blogų jausmų ir minčių. Kaip atprasti nuo clonazepamo?Dar naudoju ir cipralex 20 mg.tabletė ryte.Padėkite man.

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas