Ką apie jūsų sveikatą pasako nagai?

Ką apie jūsų sveikatą pasako nagai?

Pakitusi nagų forma, spalva ar struktūra – rimtas įspėjimas apie sveikatos sutrikimus, kurių nevalia ignoruoti. Tai gali būti signalas ne tik apie nusilpusią imuninę sistemą, vitaminų trūkumą, tačiau ir perspėjimas apie širdies darbo, kraujotakos, skydliaukės sutrikimus ar kitas ligas.
 
Netradicinės medicinos specialistas Sigitas Povilaitis įvardina, kaip pagal nagų būklę galima nustatyti sveikatos negalavimus ir užbėgti ligoms už akių, kol šios dar nėra itin pažengusios.
 
„Mūsų nagai gali parodyti ligas, kurios mūsų laukia artimojo ateityje, jei nesiimsime rūpintis savo sveikata arba sveikatos sutrikimus, kurie jau kamuoja mūsų organizmą, tačiau dar nėra pernelyg pažengę. Dėl to nagų būklės analizė gali būti tiek profilaktika, tiek būdas nustatyti jau esamas žmogaus ligas“, – teigia Sigitas Povilaitis.
 
Pusmėnuliai atspindi širdies darbą
 
Normalaus, įprasto nago pusmėnulis turėtų būti maždaug 1 milimetro dydžio, tačiau jei jis didesnis ar mažesnis, mums organizmas praneša apie galimai artėjančius arba jau esamus širdies darbo sutrikimus.
 
„Būtent didesni ar mažesni pusmėnuliai mus perspėja apie širdies darbo disbalansą. Pavyzdžiui, jei pusmėnuliai ant mūsų pagrindinių keturių pirštų: smiliaus, viduriniojo, bevardžio ir mažojo pirštelio yra mažesni nei 1 milimetras arba jų išvis nėra, reiškia pas žmogų sutrikę širdies nervai ir širdies raumuo. Vėlgi, atidesni gali pastebėti pusmėnulio konfigūraciją ir mažėjimą palaipsniui, o tai signalizuoja apie širdies raumens silpnėjimą.
 
Taip pat būna atvejų, kada nykščių pusmėnuliai yra kur kas didesni nei 1-2 milimetrai, kas įspėja apie išsiplėtusią širdį ir net galimą infarkto grėsmę. Pavyzdžiui, sportininkai, kurie nuolat aktyviai ar net per daug aktyviai sportuoja – jų pusmėnuliai ant nykščių visada būna kur kas didesni, kartais siekia net pusę centimetro. Tai rodo, kad jų širdies raumuo pasiplėtęs ir visgi, kaip žinia, sportininkai pakankamai dažnai susigadina savo sveikatą dar jauname amžiuje ir viena iš priežasčių būtent įvardintos problemos, susijusios su širdies darbu“, – aiškina netradicinės medicinos specialistas.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas