Jonažolių arbatos nauda: gydo migreną, padeda įveikti depresiją

Jonažolių arbatos nauda: gydo migreną, padeda įveikti depresiją
@ Shutterstock

Jonažolė yra išvaizdus 50-100 cm aukščio augalas – su geltonais, žvaigždės formos penkialapiais žiedais, augantis saulėtose, gerai nusausintose vietose, daugelyje pasaulio vietų: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje ir net Rytų Azijoje. Iš šio nuostabaus augalo nuo seno daroma arbata. Jonažolių arbata dažnai naudojama siekiant pagerinti nuotaiką, sumažinti lengvus depresijos simptomus, nervingumą, nuovargio jausmą, pagerinti bei sureguliuoti apetitą, gydyti miego sutrikimus. Visgi jonažolės sąveika su tam tikrais vartojamais vaistais gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, kaip ir jos per gausus vartojimas – padidintą jautrumą saulės šviesai, todėl ją reikia vartoti atsargiai, geriausia – pasitarus su gydytoju.

 

Susipažinkite su pagrindinėmis jonažolės teikiamomis naudomis:

 

  1. Lengvina menopauzės simptomus. Įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad jonažolės arbatos vartojimas padeda sumažinti „karščio bangas“ ir nuotaikų svyravimus.

     

  2. Padeda įveikti lengvą depresijos formą. Jonažolė pagerina nuotaiką, sumažina nerimą bei nuovargio jausmą. Dažniausiai ji tampa itin naudingu vaistu ir priedu prie psichoterapijos, siekiant išgydyti trumpalaikę depresiją. Visgi ji nėra itin veiksminga sunkiais depresijos atvejais.

     

  3. Gydo somatizacijos sutrikimus. Kitaip tariant, šis augalas padeda sumažinti nepaaiškinamo skausmo stiprumą, kuomet neretai net kelerius metus ieškoma tam tikro fizinio skausmo priežasties, o paaiškėja, kad jos nėra, bet skausmą sukelia tik kažkokios psichologinės bėdos, pavyzdžiui: stresas, baimė, nuovargis, įsikalbėjimas, psichologinių traumų buvimas.

     

  4. Padeda greičiau gyti fizinėms žaizdoms. Ne tik jonažolių arbata, bet ir iš jų pagamintas tepalas, įrodyta, jog skatina žaizdų gijimą. Štai, pavyzdžiui, buvo pastebėta, kad moterims po gimdymo naudojant jonažolės tepalą tris kartus per dieną, 16 dienų iš eilės, sumažėja randų susidarymas po Cezario pjūvio.

     

  5. Gerina trumpalaikę atmintį. Atliktų tyrimų dėl jonažolės naudos metu, nustatyta, kad ji šiek tiek padeda pagerinti trumpalaikę atmintį. Manoma, kad taip yra dėl to, kad jonažolė palengvina skausmus, gydo lengvą depresiją, dėl to tuo pačiu ir pagerina gebėjimą susikaupti, geriau prisiminti dalykus.

     

  6. Mažina migrenos skausmus. Buvo nustatyta, kad reguliariai geriant jonažolės arbatą mažėja migreninių skausmų stiprumas, bet dažnumas išlieka toks pats.

     

  7. Sureguliuoja virškinimo sistemos darbą. Jonažolių arbata padeda nuo lengvo pykinimo, gerina apetitą ir, aktyvindama inkstų ir virškinimo liaukų veiklą, padeda pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus.

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas